Wojsko wykona testy na COVID-19Radomski Szpital Specjalistyczny rozpoczął współpracę z Wojskowym Instytutem Higieny i Epidemiologii. W podległym mu Ośrodku Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych będą teraz badane wymazy pacjentów lecznicy przy ulicy Tochtermana. Chodzi o osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem 

To czy mają koronawirusa sprawdzi wojskowa placówka naukowa – mowa o pacjentach Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Lecznica rozpoczęła współpracę z puławskim Ośrodkiem Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii. Teraz próbki pobrane od radomskich pacjentów zbadają wojskowi laboranci – mówi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

Wykonywanie testów na COVID-19 dla radomskiej lecznicy to nie jedyna pomoc wojska w czasie epidemii – dodaje wiceszef MON. – Żołnierze wspierają placówki służby zdrowia. To m.in. terytorialsi, którzy mierzą temperaturę ciała przy wejściu do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Ośrodek Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń w Puławach to wojskowa placówka naukowa specjalizująca się w wykrywaniu i oznaczaniu patogenów biologicznych, zwłaszcza nietypowych lub niebezpiecznych. Tam wyniki testów na obecność COVID-19 otrzymuje się w przeciągu 24 godzin. 

KomentarzeCLOSE
CLOSE