WOŚP kupił łóżka covidowe dla radomskich szpitaliWOŚP przekaże łóżka dla pacjentów z koronawirusem dla szpitali z naszego regionu. Lecznice w Radomiu i Przysusze zostaną obdarowane łóżkami kupionymi przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprzęt ma trafić na oddziały z pacjentami chorymi na COVID-19

Po ogromnym odzewie ze strony szpitali po propozycji Jurka Owsiaka o zakupie łóżek covidowych Fundacja WOŚP podjęła się zamówienia i pierwsze łóżka dla pacjentów chorych na COVID-19 już trafiły do szpitali. Taką pomoc WOŚP przekazał do 80 placówek medycznych w całej Polsce. Na liście znalazł się  również  nasz region. Łóżka dla pacjentów chorych na COVID-19 trafią do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ulicy Tochtermana oraz do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej  przy ulicy Partyzantów w Przysusze.

Orkiestra kupiła dokładnie 1279 łóżek dla pacjentów covidowych. To efekt sytuacji sprzed kilku tygodni, kiedy to szpitale chciały przenosić na oddziały dla pacjentów zakażonych wirusem łóżka kupione przez fundację dla oddziałów geriatrii i psychiatrii dziecięcej. 

Prezes fundacji, Jurek Owsiak, zapewnił, że organizacja zajmie się zakupem potrzebnych podczas wzrostu zachorowań na koronawirusa łóżek. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy chce w ten sposób wesprzeć szpitale, które borykają się z problemami organizacyjnymi wynikającymi z obecnej sytuacji. 

Komentarze