Woźniak: Koszt najmu Mieszkań Plus jest szokującyKoszt najmu Mieszkań Plus jest szokujący – powiedział w Mocnej Rozmowie radny niezależny Kazimierz Woźniak. Mowa o 124 lokalach przy ul. Tytoniowej, które powstały w ramach rządowego programu z myślą o mniej zamożnych rodzinach. Okazuje się, że cena najmu za metr kwadratowy takiego mieszkania wyniesie ok. 25 zł

Ok. 25 zł – to stawka najmu metra kwadratowego Mieszkania Plus. Te powstały z podstawowym wykończeniem „pod klucz” w dwóch budynkach przy ul. Tytoniowej. Lokali jest 124, głównie 3-pokojowych. Radny niezależny Kazimierz Woźniak w Mocnej Rozmowie uznał cenę najmu za szokująco wysoką. Jak wyliczył za 50-metrowy lokal trzeba będzie płacić co miesiąc 1450 zł bez rachunków.

Najemcy Mieszkań Plus spełniający kryterium dochodowe będą mogli się ubiegać o dopłaty do czynszu od ok. 150 do 800 zł. Sfinansuje je Bank Gospodarstwa Krajowego. – Zdaniem Woźniaka zamiast dopłat lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie programu oferującego tańsze lokale.

Nabór wniosków w ramach programu Mieszkanie Plus w Radomiu ruszy w Radomiu w środę,12 maja. W preferowanej grupie najemców są radomianie bez własnego lokum, płacący podatki w naszym mieście, młode rodziny z dziećmi i osoby niepełnosprawne.

Komentarze