full screen background image

Wspaniały dzień w ogródku jordanowskimW Publicznym Ogródku Jordanowskim przy ulicy Śniadeckich odbył się festyn rodzinny połączony z zakończeniem Akcji Lato 2018. Uroczyste otwarcie boiska i placu zabaw stanowiło najważniejszy punkt programu imprezy, podczas której bawili się zaproszeni goście, rodzice i oczywiście dzieci. Całodniowych atrakcji nie było końca!

W środę, 29 sierpnia na ternie POJ nastąpiło oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego boiska oraz zmodernizowanego placu zabaw. Inwestycje zostały zrealizowane w ramach wygranej w Budżecie Obywatelskim 2018. – W styczniu 2017 roku zgłosiliśmy nasz projekt do Budżetu Obywatelskiego. W maju w pocie czoła zbieraliśmy głosy, a teraz możemy świętować. Nasz festyn połączony jest także z zakończeniem Akcji Lato. Było to 10 tygodni pełnych wrażeń, wycieczek i radości. Cieszę się, że był to czas bezpieczny i wesoły dla naszych wychowanków. Dziękuję wszystkim pracownikom za wytrwałość, bo niełatwa to praca, zwłaszcza w wakacje – mówiła dyrektor placówki Elżbieta Zagożdżon.

Podopieczni ogródka jordanowskiego mają teraz do dyspozycji zmodernizowany plac zabaw oraz boisko, z których z radością korzystają. Na poliuretanowej nawierzchni zostało zamontowanych kilka zestawów zabawowych oraz huśtawki. Jednocześnie powstało wielofunkcyjne boisko z poliuretanową nawierzchnię wyposażone w urządzenia do gry w piłkę ręczną, koszykówkę czy siatkówkę. – Wcześniej było tylko jedno miejsce do gry i zabawy. Teraz jest boisko dla tych, którzy chcą grać w piłkę i plac dla dzieci, które chcą się bawić. Już nie trzeba czekać na swoją kolej. Nowemu boisku daję ocenę 6 na 6 – powiedział Adam Kwiatkowski, wychowanek POJ.

W programie rodzinnego festynu znalazły się występy artystyczne wychowanków, konkursy, gry i zabawy dla dzieci oraz rodziców, a także turnieje gry w piłkę, malowanie twarzy, wspólne grillowanie i wiele innych niespodzianek.

Komentarze