Wspólne sprzątanie w gminie Jastrzębia już w ten weekendTo coroczna akcja, w którą angażuje się lokalna społeczność. Organizatorem inicjatywy jest Urząd Gminy w Jastrzębi oraz miejscowi druhowie OSP, sołtysi wraz z kołami gospodyń wiejskich i organizacjami z terenu gminy

W ubiegłym roku z uwagi na pandemię COVID-19 wspólne sprzątanie Jastrzębi nie doszło do skutku. Inaczej będzie w najbliższy weekend. Pracownicy Urzędu Gminy w Jastrzębi wraz z druhami OSP, gospodyniami z kół wiejskich oraz organizacjami z terenu gminy i lokalną społecznością wspólnie posprzątają m.in. przydrożne rowy oraz miejsca, gdzie zalegają odpady i śmieci.
– W tym roku warunki już na to pozwalają – mówi wójt gminy Jastrzębia Wojciech Ćwierz, który był gościem magazynu samorządowego Moc Regionu

Tegoroczna akcja będzie miała dodatkowy walor edukacyjny – podkreśla wójt Jastrzębi. Po raz pierwszy podczas zbierania śmieci będą od razu segregowane i dzielone na frakcje.

Akcja pod nazwą „Wspólne sprzątanie” w gminie Jastrzębia w sobotę 8 maja. Początek o 10. Więcej informacji na stronie Urzędu Gminy w Jastrzębi.

Komentarze