full screen background image

Wspomnienie Lata w Domu WeteranaW najbliższy piątek przy Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy odbędzie się festyn pod hasłem „Wspomnienie lata”. W programie całodniowej imprezy moc muzyczno-artystycznych atrakcji, pokaz musztry oraz goście na motocyklach. Oj, będzie się działo!

– Piątkowy festyn to jedno z wielu wydarzeń, które dzieją się w naszym Domu. Imprezy plenerowe staramy się organizować kilka razy w roku po to, by wykorzystać zarówno zielony teren wokół placówki, jak i piękną pogodę. W piątkowe popołudnie chcemy miło spędzić czas z naszymi mieszkańcami oraz ich bliskimi. Stało się już tradycją, że na tego typu imprezy zapraszamy rodziny oraz przyjaciół po to, żeby razem korzystać z tych atrakcji i cieszyć się swoją obecnością. Oferta kulturalna Radomia jest bogata i wiele się w naszym mieście dzieje. Niestety nie wszyscy nasi mieszkańcy przez wzgląd na niepełnosprawność czy chorobę mogą z tych możliwości korzystać, stąd staranie pracowników, żeby tego typu atrakcje odbywały się na naszym terenie, bo mamy znakomite warunki i chcemy z tego skorzystać – mówiła dyrektor placówki, Renata Pogodzińska.

– Festyn zaczynamy występem naszych młodych przyjaciół z przedszkola nr 17 im. Janczarskiego w Radomiu. Następie zaprezentują się uczniowie z PSP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi oraz PSP nr 11. Będą tańce i piosenki. Są to nasi lokalni sprzymierzeńcy, którzy sąsiadują z nami. Wzajemnie się wspieramy tworząc lokalną społeczność oraz uzupełniając się. Nie zabraknie także naszych przyjaciół z Zakładu Doskonalenia Zawodowego z bogatym programem artystycznym oraz musztrą, która porusza serca mieszkańców Domu. Nasi podopieczni to znakomite i zasłużone osoby będące „kawałkiem” historii. Muszę dodać, że nie byłoby udanego festynu, gdyby nie nasi „Radośni Weterani”, którzy niedawno zdobyli pierwszą nagrodę w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów. Będą spektakle teatralne, tańce, zabawa i wspólny śpiew. Przyjadą również do nas goście na motocyklach, ku uciesze panów mieszkających w naszym Domu, a cała impreza okraszona będzie grillowymi przysmakami i słodkim poczęstunkiem – opisywała Renata Pogodzińska.

Impreza plenerowa „Wspomnienie lata” odbędzie się w piątek, 14 września br. od godz. 14:00 przy Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy przy ul. Wyścigowej 16.

Komentarze