full screen background image

Wstępy będą bardziej rodzinneObóz rycerski, jarmark rękodzielnictwa i folkowa scena – tak mają wyglądać tegoroczne Wstępy w Skaryszewie. Od tej edycji obowiązuje zakaz handlu końmi na rzeź po to, by dwudniowa impreza nabrała rodzinnego charakteru. Mają to zapewnić pokazy hipoterapii czy bicia monet

Koniec z handlem końmi na rzeź. Skaryszewskie Wstępy przechodzą rewolucję. W tym roku ma to być impreza folklorystyczna, adresowana do całych rodzin. Jak podkreśla Dariusz Piątek, burmistrz Skaryszewa – podczas Wstępów, zgodnie z prawie 400-letnią tradycją – odbędzie się sprzedaż koni, ale zwierzęta będą traktowane z szacunkiem.

Podczas tegorocznego jarmarku końskiego odbędą pokazy łucznictwa, bicia monet i grupy rekonstrukcyjnej. Wydarzenie uświetnią koncerty ludowych kapel – mówi Daniel Rogala, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie.

W tym roku władze miasta wprowadziły nowy regulamin wstępów. Zakazane jest zarówno kupowanie koni na mięso, jak i złe traktowanie zwierząt – wyjaśnia Norbert Ziemlicki z fundacji Centaurus. Na terenie końskich targów będzie też obowiązywał zakaz spożywania alkoholu.

Tegoroczny jarmark koński odbędzie się od 2 do 3 marca. Wstęp wolny.

Komentarze