Wszycie esperalu w Warszawie – jak na alkoholika działa zaszyta wszywkaWedług ekspertyzy Instytutu Psychiatrii i Neurologii z 2018 roku na każdego Polaka przypadało średnio 9,4 litra czystego alkoholu. W Warszawie współczynnik ten był wyższy o 50%, a wynik wynosił 13,3 litra. Rok 2018 dla stolicy był także czasem zwiększenia się o 20% ilości interwencji spowodowanych przez spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Mieszkańcy mogą być zatem bardziej narażeni na alkoholizm i negatywne jego skutki. Jak sobie z tym radzić, gdy uzależnienie nie daje już żyć? Disulfiram WZF, czy inaczej popularna wszywka esperal w Warszawie pozwala „zaszyć się” przed alkoholem.

Esperal – opinie o wszywce w Warszawie

Dzięki rozwojowi medycyny alkoholicy mają coraz więcej możliwości leczenia alkoholizmu. Osoba uzależniona może zdecydować się na wizyty refundowane, a także w prywatnych ośrodkach. Klinika może być placówką zamkniętą długiego pobytu lub przychodnią zapisującą na konkretne zabiegi i konsultacje. Chociaż nadal farmakologiczne zabiegi dla niektórych specjalistów są kontrowersyjne, warszawiacy chętnie decydują się na zabieg wszycia esperalu w Warszawie. Dlaczego nie wszyscy lekarze polecają implantację Disulfiramu? Wszywka alkoholowa wymusza trzeźwość poprzez spowolnienie metabolizmu alkoholu, ale nie jest magiczną tabletką leczącą z nałogu. Chirurdzy z placówki medycznej Nasz Gabinet, jednej z najczęściej odwiedzanych przychodni w Warszawie, podkreślają, że wyłącznie terapia pozwala uporać się z przyczynami niezdrowego spożywania alkoholu. Implantacja esperalu w tabletkach pozwala na odzyskanie abstynencji, ale tylko zmiana myślenia spowoduje, że człowiek nie zdecyduje się znowu na spożycie alkoholu.

Aby poznać dokładny przebieg zabiegu i cenę esperalu w Warszawie odwiedź stronę przychodni: https://nasz-gabinet.pl/warszawa/esperal/

Zaszycie wszywki alkoholowej – gdzie i jak implantuje się lek Disulfiram

Wszywki nie mogą być implantowane bez wcześniejszego podania znieczulenia miejscowego. Lek esperal wymaga od pacjentów trzeźwości trwającej minimalnie 24 godziny. Każdy jest również zobligowany do odstawienia lekarstw decydujących o krzepliwości krwi. Nadwrażliwość na disulfiram to główny aspekt, który uniemożliwia leczenie uzależnienia od alkoholu dzięki wszywanym tabletkom. Najczęściej zadawane pytanie to nie tylko stosowanie esperalu czy działanie wszywki, ale także sposób zaszycia leku. Implantacja należy do bezbolesnych i bezpiecznych zabiegów chirurgicznych. Doświadczonym chirurgom z placówki Nasz Gabinet cała wizyta zajmuje ok. 30 minut wraz z konsultacją. Wszywać lek może tylko chirurg.

 1. Pacjent jest znieczulany miejscowo.
 2. Lekarz robi kilkucentymetrowe, małe nacięcie nad pośladkiem.
 3. W miejscu implantacji umieszczane są tabletki esperalu domięśniowo.
 4. Rana jest zaszywana i przemywana – lekarz może również podać antybiotyk.
 5. Gdy upłynie 7-10 dni zdejmowane są szwy (jeśli lekarz nie zastosował nici rozpuszczalnych).

Co w sytuacji, gdy wszywka alkoholowa wchłonie się i przestanie działać? Oryginalny esperal jednorazowo starcza na 8 lub 12 miesięcy, ale po tym czasie można znowu zapisać się na implantację.

Jak działa esperal – skutki uboczne po piciu alkoholu:

 • bóle brzucha – wymioty i nudności,
 • drżenie rąk i mięśni,
 • pulsujący ból
 • rumień na skórze twarzy,
 • zawroty głowy,
 • niewydolność wątroby i trzustki,
 • zapalenie nerwu wzrokowego,
 • zaburzenia psychiczne.

Najczęściej odczuwany są objawy zatrucia się alkoholem. Pacjent zaczyna czuć się gorzej po paru chwilach od spożywania napojów alkoholowych – ilość tylko potęguje ten stan. Przerwanie trzeźwości wywołuje silny dyskomfort przez nawet 10 godzin. Dlatego po implantacji leku esperal łatwiej rozpocząć terapię, która uczy sposobów na zachowanie abstynencji.

Esperal Warszawa – tanio znaczy bezpiecznie?

W przypadku implantacji wszywki alkoholowej w Warszawie, czy też innej miejscowości ważne jest, aby lek był oryginalny. Przed działaniem chirurgicznym musi się także odbyć wywiad medycznym. Gabinet powinien być sterylny, a narzędzia jednorazowe lub wysterylizowane. Dlatego przychodnie rezygnują z wizyt domowych. Pacjentów interesuje nie tylko proces leczenia wszywką, ale również koszt esperalu. Cena w Warszawie waha się od 700 zł. Przychodnia Nasz Gabinet oferuje różne warianty operacji, aby pacjent sam mógł wybrać najbardziej komfortowy dla siebie wariant. Leczenie choroby alkoholowej tą metodą zapewnia anonimowość, ponieważ miejsce wykonania zabiegu jest niewidoczne. Osoby uzależnione mogą skupić się na terapii bez obaw, ponieważ nikt nie dowie się o wprowadzanych zmianach bez wcześniejszej informacji.

Artykuł przygotowany po konsultacji merytorycznej lekarza z przychodni Nasz Gabinet.

Komentarze