Wybitnie nieskuteczna Broń i tak wygrywa

Broń Radom wygrała z outsiderem ligi Naprzód Skórzec 2:1, choć wybitną nieskutecznością wykazali się w końcówce meczu wykonawcy rzutów karnych. Emocji było tym więcej, że i goście w końcówce strzelili bramkę kontaktową i mogło to się zakończyć zupełnie inaczej.

Sama gra Broni pod względem piłkarskim mogła się podobać. Radomianie tworzyli akcje, ale nic z nich nie wynikało. W 20. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Adam Imiela. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części gry wydawało się, że po podyktowaniu rzutu karnego w 65. minucie meczu po faulu na Wiktorze Putinie i bramce Kamila Czarneckiego, bramki posypią się hurtowo, nic bardziej mylnego. Po raz czwarty w tym sezonie Broń nie wykorzystuje niemalże stu procentowych sytuacji, jakimi są rzuty karne. Tym razem pomylił się strzelec drugiej bramki dla radomian, Kamil Czarnecki, który w lekceważący sposób podszedł do wykonania tego stałego fragmentu gry, uderzając zbyt lekko. W końcówce meczu to goście wpisali się listę strzelców, za sprawą Doriana Zająca, który wlał iskierkę nadziei w serca drużyny. Broń mogła przypieczętować zwycięstwo w 90. minucie meczu, kiedy po raz kolejny otrzymała rzut karany, za zagranie piłki ręką. Do wykonania „jedenastki” podszedł Dominik Leśniewski i podobnie jak Kamil Czarnecki nie wykorzystał tego stałego fragmentu gry.

Zamiast zagrać ten mecz bez stresu to „Broniarze” na własne życzenie zafundowali sobie mały horror w końcówce spotkania.

BROŃ RADOM – NAPRZÓD SKÓRZEC 2:1 (1:0)