Wygrana Radomki we Wrocławiu

W meczu 14. kolejki Tauron Ligi siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom wygrały na wyjeździe 3:2 z Volley Wrocław. Dla naszego zespołu, który skończy rok na pozycji wicelidera, to jedenaste zwycięstwo w tym sezonie.

Pierwszy set zostanie zapamiętany przede wszystkim ze znakomitej gry blokiem wrocławianek. Zdobyły one siedem punktów tym elementem. Wobec ich działań zespół gości, uważany za faworyta, był momentami bezradny. Radomianki rozpoczęły od prowadzenia 5:1 i wydawało się, że ten set, a może i cały mecz będzie pod ich kontrolą. Gospodynie odrabiały straty. Również prowadzenie E.LECLERC MOYA Radomki 15:11 zostało zniwelowane, a po chwili wrocławianki prowadziły. Do końca gra była już wyrównana i set zakończył zasłużonym zwycięstwem #VolleyWrocław.

W drugiej partii gra była już zupełnie inna i przede wszystkim lepsza w wykonaniu zespołu gości. #Volley Wrocław walczył do stanu 9:11, a następnie stracił w serii trzy punkty. Tym razem przyjezdne nie pozwoliły na odrabianie strat. Prezentowały urozmaicony atak. Obok mocnych zbić oglądaliśmy ładne kiwki i plasy.

W trzecim secie obraz gry znowu zmienił się. Zespół gości cały czas miał kłopoty, a gospodynie rozgrywały jeden z najlepszych meczów w sezonie. Znowu świetnie funkcjonował blok wrocławianek. Kamila Witkowska zdobyła tym elementem sześć punktów na dziesięć jakie miała po trzech setach. Groźnie było też ze strony skrzydłowych więc radomski zespół musiał pogodzić się z przegraną w tym fragmencie.

W dwóch następnych setach siła radomskiego zespołu zaczęła brać górę. Czwarty przyjezdne wygrały pewnie. Tie break rozpocząl się po myśli gospodyń. Prowadziły 4:1, ale E.LECLERC MOYA Radomka zaczęła grać coraz skuteczniej. Punktowała Janisa Johnson i przewaga radomianek zaczęła brać górę. Wrocławianki odrabiały straty, ale w końcówce już nie dały rady. Po raz kolejny radomianki do zwycięstwa poprowadziła Paulina Zaborowska. Warto podkreślić, że w sumie blokiem oba zespoły zdobyły 34 pkt – 19 Wrocław i 15 Radom.

Tabela – tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają u siebie z Budowlanymi Łódź. Spotkanie rozegrane zostanie dopiero w piątek (8 stycznia) o godz. 17:30.

Volley Wrocław – E.Leclerc Moya Radomka Radom 2:3 (25:23, 17:25, 25:19, 16:25, 11:15)

Volley: Witkowska 14, Wołodko 4, Murek 17, Jasek 16, Bączyńska 13, Fedorek 8, Adamek (libero) oraz Wellna 2, Szady 1.

Radomka: Honorio 21, Picussa 3, Johnson 23, Łukasik 10, Twardowska 9, Zaborowska 3, Witkowska (libero) oraz Bałucka 6, Biała 2, Szczygioł.

MVP: Janisa Johnson (Radomka).