Wyhamowanie Oskara i pierwsze punkty Promnej

Oskar Przysucha w ostatnich trzech kolejkach zgromadził zaledwie jeden punkt. Czy można mówić już o spadku formy i wyhamowanie drużyny Bolesława Strzemińskiego? Tym razem Oskar uległ Sparcie Jazgarzew 0:2.

Ostatnie ligowe zwycięstwo Oskara miało miejsce 2 września nad Drogowcem Jedlińsk, czyli równe trzy tygodnie temu. Od tego czasu podopieczni trenera Strzemińskiego uciułali zaledwie jeden punkt.

Pierwsza połowa nie zapowiadała porażki, bo to gospodarze częściej byli przy piłce. Druga część gry wyraźnie zweryfikowała tę sytuację. W 62. minucie meczu Mariusz Moskwa nieprzepisowo zatrzymywał rywala w polu karnym i sędzia podyktował „jedenastkę”. Tę na gola zamienił Kamil Domański. Kwadrans później na listę strzelców wpisał się Bartosz Orłowski, który ostatecznie ustalił wynik tego spotkania.

W następnej kolejce Oskar wybierze się do Falęcic, gdzie zagra z LKS-em Promna. Wbrew pozorom może to nie być dość łatwa przeprawa, ponieważ LKS zdobył pierwsze punkty w sezonie, na trudnym terenie jakim jest Karczew.

Przed rozpoczęciem tego spotkania każdy z interesujących się piłką na tym poziomie rozgrywkowym, zapewne był przekonany, że LKS skazany jest na porażkę w Karczewie. Podopieczni trenera Marcina Sikorskiego, choć przegrywali już od 4. minuty spotkania po bramce Jakuba Pasika, to z minuty na minutę coraz śmielej radzili sobie na ciężkim terenie rywala. W końcu przyszłą upragniona 74. minuta meczu i bramkę, jak się później okazało na wagę jednego punktu, zdobył Bartosz Orłowski. Gospodarze nacierali na bramkę strzeżoną przez Michała Domańskiego, ten jednak popisywał się co róż to lepszymi interwencjami.

Czy ten wynik i ambicja jaką wkładają w każdym meczu zawodnicy Promnej przyczyni się do kolejnej niespodzianki, w następnej kolejce?

OSKAR PRZYSUCHA – SPARTA JAZGARZEW 0:2 (0:0)