full screen background image

Wyniki matur – Radom wypadł dobrze!Matura w Radomiu wypadła bardzo dobrze. W mieście zdało ją prawie 86 procent abiturientów. W sumie do egzaminu przystąpiło ponad 2 i pół tysiąca osób. W liceach egzamin zdało 94 procent uczniów, a w technikach 72 – to powyżej średniej krajowej

Zdecydowanym liderem wśród radomskich ogólniaków jest IV Liceum Ogólnokształcące im. Tytusa Chałubińskiego – mówi wiceprezydent Radomia Karol Semik:

Szkoły zawodowe i radomskie technika także uzyskały dobre wyniki:

Na Mazowszu pozytywny wynik otrzymało prawie 83 procent abiturientów. To dane Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. W szkołach w regionie radomskim średnia ocen za poszczególne przedmioty wyniosła od 37 do 77 procent. W Radomiu jako jedni z pierwszych swoje wyniki odebrali maturzyści z V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta:

W Radomiu maturzyści najlepiej poradzili sobie z językiem angielskim. Średnia zdobytych procent to ponad 70. Co ciekawe matematyka wypadła lepiej niż język polski. Abiturienci zdali ją na 58 procent. Z kolei Średni wynik z języka polskiego to w Radomiu niecałe 52 procent. Osoby, które oblały jeden przedmiot mają prawo do egzaminu poprawkowego w sierpniu.

Komentarze