Wyścig kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków wystartował wczoraj z Radomia

Wczoraj (29 czerwca) u zbiegu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego wystartował  III etap wyścigu kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków.

Kolarze wyruszyli z Radomia o godz. 12:50 . Trasa prowadziła z Radomia do Stalowej Woli i liczyła 211,1 km. Był to najdłuższy etap podczas tego wyścigu.

Zwycięzcą III etapu został Czech Alois Kankovsky z ELKOV – AUTHOR Cycling Team z czasem 5:02:27. Dzięki tej wygranej przesunął się w klasyfikacji generalnej wyścigu z 16 na 3 miejsce. Drugi na metę wjechał Holender Willen Jacob Ariesen z METEC. Trzeci linię mety przekroczył Mateusz Komar z VOSTER UNIWHEELS Team. Dotychczasowy lider Alan Banaszek z CCC SPRANDI Polkowice dotarł do mety na szóstej pozycji i obronił żółtą koszulkę lidera wyścigu.

Na starcie stanęło 108 kolarzy z czego do mety dojechało 93.  14 z nich zostało wycofanych z wyścigu a jeden w ogóle nie przystąpił do rywalizacji.