full screen background image
Search

Wystawa Czesława Waszko w PSP nr 1


Publiczna szkoła Podstawowa numer 1 w Radomiu zamieniła się w galerię sztuki – wszystko dzięki pracom wybitnego artysty, Czesława Waszko. W sobotę, 25 listopada odbyła się wystawa dzieł tego wybitnego malarza i ilustratora

Czesław Waszko ukończył krakowską Akademie Sztuk Pięknych. Odnosił sukcesy w kraju i na świecie, jego prace były wielokrotnie nagradzane. Mimo splendoru żył i tworzył w Solcu nad Wisłą. Kochał przyrodę i dzieci. Był animatorem sztuki uwielbianym przez młodzież, stąd nieprzypadkowy wybór miejsca wystawy.

Czesława Waszko inspirowały dzieci, dlatego wernisaż w radomskiej PSP nr 1 to doskonałe zwieńczenie artystycznej działalności tego wybitnego twórcy. W miejscu wystawy, które wypełniło się tłumnie, prezentowane były obrazy, rysunki i ilustracje. Prace zbudziły zachwyt zarówno wytrawnych koneserów sztuki jak i tych najważniejszych gości, czyli dzieci.

Dzieła Czesława Waszko „przywędrowały” do PSP nr 1 w Radomiu z różnych zakątków Polski z prywatnych zbiorów syna artysty, Romana Waszko, oraz kolekcjonerów Bożeny i Andrzeja Zielińskich. Wernisaż nadzorowała komisarz wystawy, Katarzyna Zawadzka oraz gospodarz placówki, dyrektor szkoły Bogusz Florczak.

KomentarzeCLOSE
CLOSE