Wystawa fotografii „Radom w Ameryce”Fotorelacja z jednodniowego pobytu w małej wiosce Radom położonej w Illinois w Stanach Zjednoczonych – to zdjęcia prezentowane na wystawie Łukasza Wykroty. Amerykański Radom był startem rowerowej sztafety dookoła świata. Uczestniczyło w niej sześciu radomskich harcerzy jadących przedwojennymi, radomskimi rowerami marki „Łucznik”

Prezentowana ekspozycja jest fotorelacją z jednodniowego pobytu autora w małej wiosce – Radom, której powstanie sięga XIX wieku, położonej na południu stanu Illinois w Stanach Zjednoczonych.

– Amerykański Radom w lipcu tego roku stał się symbolicznym miejscem startu 29. Etapu Retro Sztafety Rowerowej Dookoła Świata „Bike Jamboree”, której uczestnikami było sześciu radomskich harcerzy jadących przedwojennymi radomskimi rowerami marki „Łucznik” – mówi Łukasz Wykrota.

Autor zawodowo zajmuje się fotografią komercyjną. Jest organizatorem rajdów pojazdów zabytkowych, założycielem Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów „Sprężyści” oraz komandorem Radomskich Rajdów Dawnych Automobili podczas kolejnych edycji Uliczek Tradycji.

Wernisaż wystawy „Radom w Ameryce” odbędzie się w sobotę, 7 września w Resursie o godz. 17.00 w ramach 12. Uliczki Tradycji.

Wystawa czynna do 27 września br.

 

Komentarze