Wystawa studentów Katedry Architektury i WzornictwaGaleria „Resursa” zaprasza w najbliższy czwartek na otwarcie wystawy prac studentów Katedry Architektury i Wzornictwa Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu. Ideą wystawy jest zwrócenie uwagi na potrzebę integracji środowisk twórczych, akademickich i samorządowych oraz nawiązanie współpracy przyszłych projektantów z instytucjami kultury i nauki. 

Prezentowane projekty, realizowane w ramach Studenckiego Koła Naukowego FORMA, pokazują nowe spojrzenie młodych ludzi na przestrzenie zabytkowego XIX – wiecznego budynku „Resursy Obywatelskiej”, od początku swojego istnienia przeznaczonego na działalność kulturalną.  – Mamy zatem możliwość obejrzenia propozycji zmian wystroju i skonfrontowania ich ze stanem obecnym. Niekiedy śmiałe w kolorystyce rozwiązania aranżacyjne zmieniają ją w sposób radykalny – mówi Maciej Zwierzyński z „Resursy”. 

Ideą wystawy jest zwrócenie uwagi na potrzebę integracji środowisk twórczych, akademickich i samorządowych oraz nawiązanie współpracy przyszłych projektantów z instytucjami kultury i nauki. To eksperyment twórczy, który ukazuje jak ważne jest aby młodzi ludzie mogli żywiołowo i aktywnie uczestniczyć w życiu miasta. Wystawie towarzyszyć będą również  wybrane prace dyplomowe i semestralne studentów oraz opiekunów Koła.

Otwarcie wystawy prac studentów Katedry Architektury i Wzornictwa Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu odbędzie się 11 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00.

Wstęp wolny.

Ekspozycja czynna będzie do 7 maja.

KomentarzeCLOSE
CLOSE