Wystawa „Ulica Teatralna” stanęła na Placu JagiellońskimNa Placu Jagiellońskim można już oglądać wystawę fotograficzną „Ulica Teatralna”. Plenerowa ekspozycja prezentuje 39 konkursowych zdjęć. Są to fotografie ze spektakli, które odbyły się w ubiegłym roku w ramach pierwszej edycji festiwalu teatrów ulicznych

Konkurs fotograficzny „Ulica Teatralna” został rozstrzygnięty. Jury spośród 39 nadesłanych prac wybrało 3 ich zdaniem najlepsze zdjęcia i dodatkowo dwa wyróżniło. Tematem konkursowym były spektakle prezentowane w ubiegłym roku w ramach I edycji festiwalu – mówi Dorota Lewandowska z Teatru Resursa, który współorganizuje przegląd.

I nagrodę zdobyła Lidia Mikocka-Rosińska, II Krzysztof Choromański, a III Katarzyna Strzelecka. Dwa honorowe wyróżnienia otrzymali Anna Wróblewska i Tomasz Grzyb.

Ogłoszenie zwycięzców konkursu „Ulica Teatralna” nastąpiło podczas otwarcia wystawy pokonkursowej. Plenerowa ekspozycja stanęła już na Placu Jagiellońskim i będzie ją można oglądać do 22 sierpnia. Wystawa składa się ze wszystkich 39 zdjęć.

Poziom prac jest bardzo wyrównany. Wszystkie zdjęcia są oryginale i wyrażają emocje aktorów. Każda fotografia jest swoistym minispektaklem.

Konkurs fotograficzny „Ulica teatralna” współorganizował Teatr Powszechny w Radomiu.

Komentarze