full screen background image

Wyświetlacze na dworcu z opóźnieniemElektroniczne tablice na dworcu pojawią się później. Mowa o dwustronnych wyświetlaczach informacyjnych z rozkładami jazdy pociągów. Opóźnienia przy montażu elektronicznych wyświetlaczy to konsekwencja pandemii i marcowych utrudnień w transporcie – informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PLK

Testy elektronicznych wyświetlaczy przesunięte na czerwiec. Chodzi o montaż systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na stacji w Radomiu. Do końca kwietnia na peronach radomskiego dworca miały stanąć dwustronne wyświetlacze z zegarami, ale tak się nie stanie. Powód? – epidemia koronawirusa i opóźnienia w transporcie części – mówi Karol Jakubowski z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych.

System dynamicznej informacji pasażerskiej jest już prawie zainstalowany – dodaje Jakubowski. Wykonawca ułożył kable pod peronami i pod wiatami. Zainstalowane są także infokioski i system nagłośnieniowy. 

Koszt systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na radomskim dworcu ma wynieść nieco ponad 6 milionów 600 tysięcy złotych.

Komentarze