full screen background image

Zakończyło się głosowanie na BO 2018Ponad 12 tys. osób zagłosowało na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2018. Oficjalne wyniki poznamy 14 lipca.

Zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2018. Aż 12 035 osób wzięło udział w głosowaniu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2018, z czego 7 tys. 317 zdecydowało się wypełnić papierową ankietę, a 4 tys. 718 wybrało internetową formę głosowania. Głosowanie za pośrednictwem strony www.konsultacje.radom.pl zyskuje coraz większą popularność.

Wnioskodawcy chętniej wykorzystują też mobilne punkty głosowania. W tym roku mobilne urny wyjeżdżały aż 150 razy, czyli 50 razy więcej niż w ubiegłym roku. Do późnych godzin, a w ostatnim dniu głosowania do północy, działała też linia alarmowa.

– Dziękuję za zaangażowanie zarówno tym, którzy projekty zgłaszali jak i tym, którzy je promowali. Szczególnie dziękuję tym, którzy oddali swój głos. Dzięki temu, kolejny raz, niemal 5 mln zł zostanie rozdysponowanych dokładnie tak, jak życzyli sobie tego mieszkańcy Radomia. To pokazuje, że radomianie chcą decydować o tym jak wygląda ich najbliższe otoczenie i jak wydawane są pieniądze – powiedział Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Wyniki głosowania zostaną przedstawione radomianom do 14 lipca. – Już dziś zapraszamy na ogłoszenie wyników. Podobnie jak w ubiegłym roku ogłosimy je w przestrzeni miejskiej, żeby wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w tym wydarzeniu – dodał dyrektor Tyczyński.

Natomiast w październiku odbędą się warsztaty ewaluacyjne. Podsumowany zostanie wówczas Budżet Obywatelski 2018, a uczestnicy warsztatów rozpoczną przygotowania do edycji BO 2019.

Komentarze

Ocena

  • 9
  • 9
  • 9
  • 9
  • 9
  • 9

    Punkty

Wasza Ocena: 4.6 ( 2 Głos )