Zamknięcie wiaduktu – objazdy i zmiana rozkładu linii 21W związku z całkowitym zamknięciem dla pojazdów wiaduktu nad torami na alei Wojska Polskiego, od dnia 15 listopada br. (czwartek) aż do odwołania wprowadzony zostanie objazd dla ruchu tranzytowego oraz dla autobusów komunikacji miejskiej linii 21.

Zamknięty dla ruchu zostanie fragment alei Wojska Polskiego od ronda Popiełuszki (tak zwanego „kozienickiego”) do ulicy Lubelskiej. Objazdy dla ruchu tranzytowego zostaną poprowadzone drogami krajowymi na terenie miasta (czyli aleją Grzecznarowskiego oraz ulicami Dowkontta, 1905 Roku, Maratońską, Kielecką, Czarnieckiego i Żółkiewskiego). Zjazdy z podanej trasy w kierunku poszczególnych miejscowości będą możliwe zgodnie z istniejącym oznakowaniem.

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez drogowców! – mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

Autobusy komunikacji miejskiej linii 21 zostaną skierowane na objazd przebiegający w obydwu kierunkach od Struga przez Szklaną, Katowicką, Zbrowskiego, Żeromskiego (wiadukt nad torami) oraz Lubelską – do alei Wojska Polskiego.

Na trasie objazdu będą obowiązywały następujące przystanki:

Szklana / Struga 05 (w kierunku ulicy Żeromskiego), Szklana / Olsztyńska 03 i 04 (w obu kierunkach),  Zbrowskiego / Leśniczówka 01 i 02 (w obu kierunkach),  Lubelska / Kaszubska 01 i 02 (w obu kierunkach),  Lubelska / Szczecińska 03 i 04 (w obu kierunkach),  Lubelska / Chorzowska 05 i 06 (w obu kierunkach).

Zawieszone zostanie funkcjonowanie następujących przystanków:

Wojska Polskiego / Poranna (NŻ) 07 i 10 (w obu kierunkach), Wojska Polskiego / Kozienicka (NŻ) 09 i 12 (w obu kierunkach).

Następujące przystanki nie będą obowiązywały dla linii 21:

Struga / Szklana 14 (w kierunku ulicy Kozienickiej), Os. Gołębiów I 11 i 16 (naprzeciw pętli, w obu kierunkach), Kozienicka / Gryczana (NŻ) 01 i 02 (w obu kierunkach), Kozienicka / Żółkiewskiego 03 i 04 (w obu kierunkach).

Przy skrzyżowaniu ulic Struga i Szklanej będzie możliwość przesiadki do autobusów linii 9 (tylko wybranymi kursami w soboty, niedziele i święta), a także 10, 17 i 26, które obsługują ulicę Kozienicką (aż do skrzyżowania z ulicą Fołtyn).

Korekcie ulegnie poza tym rozkład jazdy linii 21. Nowe rozpiski będą umieszczone na przystankach oraz w Internecie.

– Uwaga! Jeśli po zmianie rozkładu jazdy na komputerze użytkownika jest nadal wyświetlany stary rozkład jazdy danej linii, oznacza to, że jest on pobierany z dysku komputera, a nie bezpośrednio z Internetu. Należy wówczas odświeżyć stronę i zmienić ustawienia przeglądarki, aby w przyszłości pobierała aktualny rozkład przy każdej wizycie na stronie – dodaje Dawid Puton.

Źródło: MDZiK

Komentarze