Zamkowe Spotkania Teatralne w SzydłowcuZamkowe Spotkania teatralne o laur „Złotego Gargulca” odbędą się w Szydłowcu. Już można się zgłaszać

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza do wzięcia udziału w 26. edycji Zamkowych Spotkań Teatralnych o laur „Złotego Gargulca”, która odbędzie się w dn. 8-10 października.

Zamkowe Spotkania Teatralne to ogólnopolski przegląd dziecięcych i młodzieżowych teatrów

amatorskich. Tegoroczną edycję organizatorzy postanowili rozszerzyć o kategorię teatrów dorosłych.

Chętne do udziału w Spotkaniach amatorskie grupy teatralne powinny mailowo przesłać kartę zgłoszenia oraz link do nagrań wideo swoich spektakli.

W przypadku wprowadzenia obostrzeń i braku możliwości przeprowadzenia przeglądu w formie stacjonarnej, konkurs odbędzie się online lub hybrydowo. W ostatnim dniu spektaklu przewidziany jest też występ gościa specjalnego. Transmisja live z koncertu/spektaklu dostępna będzie także na zamkowym profilu facebook’owym.

 

W organizowanych od 1994 roku Zamkowych Spotkaniach Teatralnych o laur „Złotego Gargulca” uczestniczą teatry żywego planu, teatry lalkowe, teatry wykorzystujące techniki animacji jako uzupełnienie żywego planu i teatry prezentujące spektakle uliczne. Dwu lub trzydniowym prezentacjom konkursowym na szydłowieckim zamku towarzyszą warsztaty teatralne prowadzone przez specjalistów z dziedziny teatru i dziedzin pokrewnych oraz spektakle teatralne, w tym teatrów alternatywnych lub koncerty ciekawych artystów.

Nabór do tegorocznej edycji Zamkowych Spotkań Teatralnych o laur „Złotego Gargulca” trwa do 12 września. Szczegółowy regulamin spotkań znajdziecie na stronie sckzamek.pl w zakładce „Do pobrania”.

Komentarze