Zamkowy mur będzie rozświetlonyMiejska spółka Rewitalizacja rozstrzygnęła konkurs na prezentację fragmentu średniowiecznego muru. To koncepcja wyeksponowania zamkowych pozostałości poprzez światło zyskała uznanie sądu konkursowego. Fragment muru, który zostanie w ten sposób oświetlony, znajduje się w posadzce przejścia bramnego kamienicy przy ulicy Wałowej 22 w Radomiu

Zamkowy mur na dziedzińcu będzie rozświetlony. Tak zadecydowała kapituła, która rozstrzygnęła „Konkurs na opracowanie koncepcji wyeksponowania fragmentu miejskiego średniowiecznego muru, znajdującego się w posadzce przejścia bramnego kamienicy przy ulicy Wałowej 22 w Radomiu”. Laureatką konkursu czyli autorką zwycięskiej koncepcji została radomianka Emila Skwira – mówi Włodzimierz Konecki, prezes miejskiej spółki Rewitalizacja – organizator konkursu.

Nagroda główna w konkursie wyniosła 3 tys. zł oraz 5 tys. zł za wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, niezbędnej do realizacji zwycięskiego pomysłu. Jak dodaje Konecki – średniowieczny mur przy ulicy Wałowej ma zostać rozświetlony na wiosnę.

Koszt realizacji zwycięskiego pomysłu na ekspozycję zamkowego mury szacowany jest na ok. 18 tys. zł. 

Komentarze