full screen background image

Zapisz się na III Bieg PilicyMiłośnicy biegania mogą wziąć udział w tegorocznej edycji Biegu Pilicy, który odbędzie się w Białobrzegach. Chętni już mogą się rejestrować. Bieg odbędzie się 13 maja

Trasa biegu na 10 km składa się z dwóch pętli po 5 km przebiegających ulicami miasta. Start i meta zostały zaplanowane przed ratuszem na Placu Zygmunta Starego.

Trasa III Biegu Pilicy będzie przebiegała m.in. ulicami Żeromskiego, Szkolną, Sądową, Reymonta, Kościelną, Kusocińskiego, Sportową, Składową, Polańską i Ogrodową.

Żeby wziąć udział w tym biegu, należy wcześniej się zarejestrować i wykupić pakiet startowy. Rejestracja już trwa i można ją zrobić na stronie internetowej www.biegpilicy.pl

Wcześniejszej rejestracji oraz wniesienia opłaty startowej wymaga także udział w biegu na 3 kilometry oraz nordic walking na tej samej trasie. W powyższych biegach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat.

Organizatorzy pamiętali również o młodszych biegaczach. Dla nich zostały przygotowane biegi na krótszych dystansach:

Bieg Niebieski Roczniki – dzieci przedszkolne – ok. 200m
Bieg Żółty Roczniki – uczniowie klas 1-3 PSP – ok. 400m
Bieg Czerwony Roczniki – uczniowie klas 4-6 PSP – ok. 800 m
Bieg Zielony -Roczniki – uczniowie klas 7 PSP i Gimnazjum – ok. 1500 m
Bieg niebieski jest biegiem rodzinnym, gdyż jest to wspólny bieg dziecka z rodzicem (opiekunem).

Udział w biegu kolorowym jest bezpłatny dla mieszkańców gminy i będzie możliwy po wcześniejszej rejestracji. Można będzie tego dokonać wpisując się na listy dostępne w szkołach i przedszkolach na terenie naszej gminy lub w Urzędzie Miasta i Gminy w Białobrzegach. Zapisy na biegi kolorowe rozpoczną się w kwietniu br.

Bieg Pilicy to święto biegania w Białobrzegach. Każdy kto weźmie w nim udział otrzyma medal, puchar, upominek lub słodką nagrodę.

Bieg główny rozpocznie się o godz. 10.30. Kolejne po 12 i 13. Zakończenie zawodów planowane jest po godz. 14.

Szczegółowe informacje na temat III Biegu Pilicy dostępne są na stronie internetowej www.biegpilicy.pl

Komentarze