Zapłacimy więcej za wodę i odprowadzanie ścieków35 groszy netto – o tyle wrośnie w Radomiu i ościennych gminach cena za metr sześcienny wody. Większa stawka dotyczy także zbiorowego odprowadzania ścieków. Tu podwyżka wynosi 42 grosze

Radomianie i mieszkańcy 7 gmin w powiecie radomskim zapłacą więcej za wodę i odprowadzanie ścieków. Nowa taryfa wejdzie w życie w czwartek i będzie obowiązywać w Wolanowie, Jastrzębi, Zakrzewie, Jedlni-Letnisko, Skaryszewie, Jedlińsku, Kowali i w samym Radomiu – informuje Anna Prokopowicz, rzeczniczka Wodociągów Miejskich. Od 22 lipca cena metra sześciennego wody wzrośnie o 35 groszy netto, a opłata za odprowadzanie ścieków będzie wyższa o 42 grosze netto.

Nowa taryfa z większymi stawkami za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków będzie obowiązywała przez najbliższe 3 lata czyli do 21 lipca 2024 roku.

Na wniosek Wodociągów Miejskich w Radomiu obowiązującą od czwartku taryfę zatwierdziło 14 lipca Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Warszawie.

Komentarze