Zbliżenia 101 – Weronika TomalaWeronika Tomala, autorka takich książek jak: „Il proffesore. Włoska miłość”, „Nieprzegrany zakład” jest dziś gościem magazynu literackiego Zbliżenia

Z Weroniką Tomalą rozmawiałam o Florencji, miłości do Włoch, bohaterkach jej książek, a także o blogu, który prowadzi i o tym czy jest bardzo krytyczną recenzentką.

„Il proffesore. Włoska miłość” została wydana we wrześniu 2021 roku przez wydawnictwo Zysk i s-ka.

Z okładki „Il proffesore. Włoska miłość”:

We florenckim Palazzo Grifoni jest jedno takie okno, które choć na pozór nie wyróżnia się spośród wielu innych, niesie ze sobą romantyczną, poruszającą historię niezwykłej miłości. Podobnie jak my, ginąc w wielkim tłumie pozostajemy niezauważalni. A jednak skrywamy w sercach opowieść, która zmieniła nas na zawsze. Czas, by ujrzała światło dzienne…

Kiedy profesor sztuki włoskiej Matteo Bartollini zawitał na naszej uczelni, był niczym wyczekiwany bóg. Inteligentny, szanowany, obyty, a do tego piekielnie przystojny. Miał wszystko, wiedzę, respekt studentów, ambicje i piękną żonę. Jedna wyprawa do Florencji zmieniła wszystko. To właśnie tam udało mi się dotrzeć do głębokich zakamarków jego duszy. To właśnie tam odkryłam, że jego życie nie jest idealne. I choć nigdy tego nie planowałam, przepadłam, boleśnie przekonana o tym, że moje dość poszarpane już serce będzie krwawić jeszcze mocniej. Nie miałam pojęcia, że profesor Matteo poczuł to samo.
Życie nie jest jednak piękną bajką. Pewnego dnia wydarzyło się coś, co zatrząsnęło posadami naszego świata i zmieniło perspektywę całej przyszłości.

„Il professore” – historia zakazanej miłości z włoską sztuką i urzekającą Florencją w tle.”

 

Dziękuję wydawnictwu Zysk i s-ka za egzemplarz recenzencki.

KONKURS

Do wygrania są 2 książki Weroniki Tomali – „Il proffesore. Włoska miłość” i „Nieprzegrany zakład”. Wygrywają dwie pierwsze osoby, które odpowiedzą na pytanie zadane przez autorkę: Główny bohater książki „Il professore” zabiera swoją partnerkę do Florencji. A Ty, jakie miasto zwiedziłbyś/zwiedziłabyś najchętniej, biorąc pod uwagę wszystkie kontynenty?

Odpowiedzi wysyłajcie na adres: m.pawlak@radioradom.pl

Komentarze