Zbliżenia 102 – Nicholas Sparks – Powrót„Powrót” Nicholasa Sparksa, spotkanie z nominowanymi do Nagrody Literackiej Miasta Radomia oraz przypomnienie o akcji Czytaj.pl – o tym dziś w magazynie literackim Zbliżenia

„Powrót” Nicholasa Sparksa został wydany w styczniu 2021 roku przez wydawnictwo Albatros.

Z okładki:

Trevor Benson nie zamierzał wracać do miasteczka New Bern w Karolinie Północnej. Głównie dlatego, że nie przewidywał, że zostanie straszliwie ranny w wypadku podczas misji wojskowej, na której był lekarzem. I że wtedy odziedziczona po dziadku stara chata wyda mu się idealnym schronieniem.

Trevor nie przewidywał też, że w New Bern znajdzie kogoś, kto poruszy mu serce. Kiedy jednak spotyka Natalie, zastępczynię miejscowego szeryfa, nie może tak po prostu o niej zapomnieć. Ale nawet gdy wydaje się, że Natalie odwzajemnia jego uczucia, nadal pozostaje zadziwiająco odległa… A Trevor zastanawia się, co kobieta ukrywa.

Jego pobyt w New Bern dodatkowo komplikuje obecność ponurej nastolatki, Callie, która mieszka w przyczepie kempingowej przy drodze. Trevor ma nadzieję, że Callie wie coś o tajemniczej śmierci jego dziadka i za wszelką cenę próbuje wyciągnąć od niej wskazówki, które mogłyby rzucić na nią nowe światło.

Nieustępliwa chęć poznania prawdy pozwoli Trevorowi zrozumieć prawdziwe znaczenie miłości i przebaczenia. I da mu ważną lekcję – o tym, że w życiu, aby iść naprzód, często musimy wrócić do miejsca, w którym wszystko się zaczęło.

Dziękuję wydawnictwu Albatros za egzemplarz recenzencki.

Spotkanie z nominowanymi do Nagrody Literackiej Miasta Radomia

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zaprasza jutro o godz. 17 do czytelni ogólnej w głównej siedzibie na spotkanie z nominowanymi do Nagrody Literackiej Miasta Radomia.

Z radomianami spotkają się nominowani autorzy:
Małgorzata Boryczka
Agnieszka Jelonek (on-line)
Piotr Łopuszański
Michał Nogaś
Robert Wiraszka

Porozmawia z nimi dr Adrian Szary.

Dla tych, którzy nie będą mogli być tego dnia w bibliotece, zostanie przygotowana transmisja ze spotkania na profilu fb biblioteki.

Do Nagrody Literackiej Miasta Radomia 2021 zostały nominowane następujące książki:

Kategoria literacka:

Małgorzata Boryczka, „O perspektywach rozwoju małych miasteczek”, Nisza
Agnieszka Jelonek, „Koniec świata, umyj okna”, Cyranka
Marcin Kępa, „Trójkąt niebezpieczeństwa”, Księży Młyn

Kategoria naukowa/popularnonaukowa:

Piotr Łopuszański, „Bywalec zieleni. Bolesław Leśmian”, Iskry
Michał Nogaś, „Z niejednej półki. Wywiady”, Agora
Robert Wiraszka, „Szpital św. Kazimierza w Radomiu 1829-1968”, Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”

Laureatów obu kategorii poznamy w sobotę, 27 listopada o godz. 17 podczas uroczystej Gali Nagrody Literackiej Miasta Radomia, która odbędzie się w Resursie Obywatelskiej. Galę uświetni występ zespołu MIKROMUSIC.

CZYTAJ.PL

„Lajla znaczy noc”, „Żałobnica”, „srebrna łyżeczka” czy „ Wiosna zaginionych” to tylko niektóre książki jakie możecie za darmo przeczytać w ramach akcji Czytaj.pl. Akcja trwa do 30 listopada. Szczegółowe informacje na jej temat znajdziecie na naszej radiowej stronie lub na czytaj.pl.

Komentarze