Zbliżenia 114 – Szepty drewnianych papug



„Szepty drewnianych papug”, spotkania autorskie w bibliotece oraz magia u Gombrowicza – o tym w magazynie literackim Zbliżenia. Zapraszam Małgorzata Pawlak

„Szepty drewnianych papug” Anny Szczęsnej zostały wydane w kwietniu 2020 roku przez Wydawnictwo Kobiece.

Z okładki:

Piękna i inspirująca opowieść o kobietach, które chcą wierzyć, że nigdy nie jest za późno na zmiany

Młoda Michalina szybko wchodzi w dorosłość. Zamieszkuje z Robertem i zaraz po studiach bierze z nim ślub. Niestety okazuje się, że małżeńska sielanka nie trwa zbyt długo. Robert ma obsesję na punkcie kontroli i zaczyna przerażać Michalinę. Kobieta postanawia od niego uciec.
Zatrzymuje się u babci, z którą długo nie utrzymywała kontaktu. Powoli zapomina o tym, co było, jednak dalej czuje niepokój. Nie tylko ona – Michalina widzi, że jej matka również nie może poradzić sobie z przeszłością i jest skłócona z babcią.

Babka, matka, córka – trzy pokolenia kobiet, które żyją w sieci niedopowiedzeń i tajemnic. Czy będą potrafiły stawić czoła prawdzie i wybaczyć krzywdy? Czy Miśka zdoła wyrwać się z toksycznej relacji z mężem?”

Dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu za egzemplarz recenzencki.

 

Spotkania autorskie w bibliotece


17 luty
godz. 17 – Wojciech Chmielarz. O nowej książce „Królowa Głodu” i o innych jego powieściach.

25 luty godz. 18 – Aneta Pawłowska-Krać – o książce „Głośnik w głowie. O leczeniu psychiatrycznym w Polsce”.

3 marca godz. 17 – Łukasz Barys. Wydarzenie będzie poświęcone jego debiutanckiej powieści pt.:„Kości, które nosisz w kieszeni”.

W siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu obejrzycie wystawę ikon ks. Stanisława Drąga. Można ją oglądać do 15 marca.

 

Magia u Gombrowicza

Czy literatura była mu pisana i czy „dwójka” to rzeczywiście „jego cyfra”? Odpowiedzi na te pytania uzyskają Ci, którzy wybiorą się do Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. W tym pełnym dwójek roku, organizatorzy zapytają o numerologiczny portret Witolda Gombrowicza. Podczas spotkania Olga N Stępińska, numerolog, przeprowadzi analizę portretu numerologicznego Witolda Gombrowicza, bazując na ważnych datach z jego biografii, „liczbowych” konotacjach imienia i nazwiska, przezwisk i pseudonimów, jakimi się posługiwał.

Fragmenty utworów Gombrowicza przeczyta Mateusz Michnikowski, aktor radomskiego teatru.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 22 lutego. Początek o godz. 18.22.

Chętnych do Wsoli z Radomia dowiezie bezpłatny autobus, który odjedzie z przystanku przy ul. Chrobrego/Czysta, w kierunku Michałowa, o godzinie 17.45. Powrót po spotkaniu, tym samym autobusem.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo w internecie, na profilu na FB Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

Komentarze



CLOSE
CLOSE