Zbliżenia – A. Sinicka – Stażystka



Dziś w magazynie literackim Zbliżenia opowiem Wam o książce „Stażystka” Alicji Sinickiej

Powieść została wydana w styczniu tego roku przez Wydawnictwo Kobiece.

Stażystka Alicji Sinickiej to książka nieco szokująca. Pokazuje jakie ludzie mają różne natręctwa.
Książka pokazuje również jak trzeba mieć chorą psychikę, by własne fobie „leczyć” kosztem młodych, niewinnych kobiet/stażystek, by w ogóle wymyślić taki sposób zemsty na żonie.

Marek Skalski, szef firmy to inteligentny mężczyzna, mądry, znający się na „robocie”, nie boi się zakasać rękawy, by naprawić zepsutą maszynę na produkcji. Z drugiej strony jest to człowiek, który ma zepsutą psychikę, ma fobię na punkcie symetrii. Nic jej nie może zniszczyć. Gdy dowiaduje się, że żona go zdradziła trzy razy, zamiast się rozwieźć czy też jej wybaczyć, wymyśla plan, dzięki któremu zrównoważy tę sytuację. Zatrudnia na recepcji w swojej firmie stażystki łudząco podobne do swojej żony. Później wdaje się z nimi w romans.

Po tym jak znika druga z nich, na jej miejsce zatrudnia Klaudię Neter. Dziewczyna na początku nie zwraca uwagi na awanse szefa, jednak po pewnym czasie nim ulega. W międzyczasie znajduje zakrwawiony łańcuszek z literą „D”. Od współpracowników dowiaduje się o pewnych sytuacjach.
Żona szefa, Ewa Skalska, która wie o planach męża, bo taki był układ utrzymania ich małżeństwa, sprawdza Klaudię, kontroluje ją. Za każdym razem, gdy mąż jest ze stażystką odchodzi od zmysłów, ale i się pociesza, że jeszcze tylko ona i koniec ich układu…

W trakcie okazuje się, że dwie stażystki, które pracowały w firmie Skalskiego stają się ofiarami chorej, starszej kobiety, ślepo zapatrzonej w Boga. Kobieta twierdzi, że one rozbijały małżeństwo Ewy i Marka, idealną rodzinę. Dlatego musiała je spotkać kara.

Trzeciej stażystce, Klaudii Neter udaje się wyrwać śmierci i uciec z chorego układu prywatno-zawodowego. Udaje jej się zrealizować plan, który zrobiła z koleżanką po ukończeniu studiów.
Niestety w firmie, z której uciekła znów szukają STAŻYSTKĘ…

Polecam Wam przeczytać powieść Stażystka Alicji Sinickiej. Jest ciekawa, z nutką dreszczyku. Trochę za długie są przemyślenia i wspomnienia głównej bohaterki, ale ogólnie książka jest ciekawa, dobrze się ją czyta. Autorka wymyśliła ciekawą intrygę.

Dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu za egzemplarz recenzencki.

NOWOŚCI WYDAWNICZE

Dziś mam dla Państwa kilka informacji o nowościach wydawniczych.

Na początek od wydawnictwa Prószyński i spółka.
„Drobne grzeszki” Izabeli Pietrzyk to powieść o matce i córce, Sandrze i Basi. Ciężarna Basia dawno temu znalazła dom dzięki szczęśliwemu losowi, który postawił na jej drodze równie samotną kobietę noszącą w sercu bolesny sekret. Jak dwa minusy dają plus, tak dwa smutki dały radość.

„Zaginione arabskie księżniczki” Marcina Margielewskiego to wstrząsająca prawda o życiu arabskich księżniczek. Jak się żyje w złotej klatce? Jaka jest cena wolności? I dlaczego niektóre z nich zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach?
Zwykły człowiek nie ma do nich dostępu. Otoczone przez ochronę i opiekunów wiodą baśniowe życie. Arabskie księżniczki spełniają wszystkie swoje zachcianki – za niewyobrażalnie duże pieniądze. Ale muszą być bezwzględnie oddane i podporządkowane mężczyznom. Co jeśli pewnego dnia się zbuntują?

Kolejna propozycja jest od wydawnictwa Bez Fikcji. „Smartfonowe dzieciaki” Julianny Miner. Autorka, bazując na wnikliwych wywiadach z nauczycielami, psychologami oraz samymi dziećmi, oferuje praktyczne porady nie tylko na temat sposobów, jak rodzice mogą pomóc, by dzieci uniknęły pułapek współczesnej wirtualnej rzeczywistości, ale również rzetelnie przedstawia, jak dostrzec zalety tego, że dzieci wychowują się z telefonami w rękach.

Wydawnictwo Czwarta Strona – „Przebudzona” Agnieszki Lis. Spokojna i poukładana Lilka nie przypuszcza, że całe jej dotychczasowe życie stanie na głowie za sprawą narzeczonego siostry. Chwila zapomnienia w ramionach przystojnego Anglika rozbudzi uśpione dotąd namiętności. Od tej pory nawet wyrzuty sumienia nie powstrzymają jej przed spełnianiem najgłębiej skrywanych fantazji.

Na koniec propozycja od Wydawnictwa Kobiecego„Kołysanka z Auschwitz” Mario Escobara. Inspirowana życiem Helene Hannemann opowieść o heroicznej kobiecie, której odwaga i miłość rozświetliły najgorsze mroki historii.

Komentarze



CLOSE
CLOSE