Zbliżenia – Anna SeniukAnna Seniuk, znana aktorka teatralna, filmowa, radiowa i dubbingowa jest dziś gościem w magazynie literackim Zbliżenia Radia Radom

Z moim gościem spotkałam się w Bibliotece Publicznej w Piasecznie tuż przed spotkaniem autorskim z nią i jej córką Magdaleną Małecką-Wippich. Panie rozmawiały o książce „Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem”.

Z aktorką m.in. rozmawiałam o tym kto wpłynął na jej karierę aktorską, ulubionym rodzaju pracy i spełnianiu marzeń po 60-tce. Czy pani Anna zdradziła czym przejawia się jej nietypowość? O tym dowiecie się z naszej rozmowy. Zapraszam do wysłuchania rozmowy – Małgorzata Pawlak.

Już podczas spotkania autorskiego aktorka opowiadała o swojej karierze aktorskiej, o „skoku przez Sukiennice”, recytowała wiersze Asnyka i Szymborskiej. Spotkanie prowadziła jej córka Magda, która momentami opanowywała chaos jakim jest jej mama.

Książka „Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem” została wydana we wrześniu 2016 roku przez wydawnictwo Znak.

Z okładki:

Anna Seniuk w rozmowie z córką, Magdaleną Małecką
Z miłości porzuciła rolę, która trafia się aktorce raz na sto lat. O mały włos – aż trzykrotnie – nie straciła życia. Zwymyślała komisję egzaminacyjną krakowskiej szkoły teatralnej, uwiodła swą grą rosyjskiego dramaturga i jako pierwsza polska aktorka pokazała na dużym ekranie biust.
A wszystko to – jak sama mówi – zaczęło się w dniu, w którym biegnąc przez krakowski rynek, „przeskoczyła Sukiennice”.

Odżegnuje się od wizerunku ciepłej mamuśki, który przez lata wykreowały media. Marzenia zaczęła spełniać dopiero po sześćdziesiątce. Dziś nie boi się opowiedzieć o swoich życiowych zmaganiach.

Znana z powściągliwości, po raz pierwszy szczerze mówi o swoim prywatnym życiu, walce z chorobą, teatrze, pasjach, miłości i drodze do kariery.

Anna Seniuk – aktorka w błyskotliwej i odważnej rozmowie z córką, Magdaleną Małecką.

 

 

Komentarze