Zbliżenia – Asystentka – S. K. Tremayne



„Asystentka” S.K. Tremayne’a, nowości wydawnicze – o tym dziś w magazynie literackim Zbliżenia

„Asystentka” – S. K. Tremayne została wydana w listopadzie 2020 roku przez wydawnictwo Czarna Owca.

Z okładki:

Ona jest w twoim domu. Ona kontroluje twoje życie. Teraz zamierza je zniszczyć. Przerażający i aktualny thriller psychologiczny autora bestsellerowej książki Bliźnięta z lodu.

Świeżo rozwiedziona Jo z przyjemnością wprowadza się do wolnego pokoju swojej najlepszej przyjaciółki. Zaawansowane technologicznie, luksusowe mieszkanie jest zarządzane przez asystentkę domową o nazwie Electra, która zajmuje się ogrzewaniem, oświetleniem – a czasem nawet Jo zwraca się do niej, gdy potrzebuje towarzystwa.

Wszystkie się zmienia, gdy pewnej nocy Electra wypowiada jedno zdanie, które rozrywa kruchy świat Jo na strzępy: „Wiem, co zrobiłaś”. Jo jest przerażona. Ponieważ w przeszłości zrobiła coś strasznego. Coś niewybaczalnego.

Tylko dwie inne osoby na całym świecie znają tajemnicę Jo. I nigdy nikomu by nie powiedziały. Prawda? Gdy ostra zima zatrzymuje Londyn, Jo zaczyna rozumieć, że Asystentka na półce nie chce po prostu kontrolować Jo; chce ją zniszczyć.

Dziękuję wydawnictwu Czarna Owca za egzemplarz recenzencki.

Zapowiedzi wydawnicze

 

Wydawnictwo MOVA

Irena Małysa W CIENIU BABIEJ GÓRY

Demony przeszłości, zaklęte w stromych szczytach

Misternie utkany kryminał, nasycony aurą lokalnej magii i wierzeń

Czasy współczesne: Grupa koleżanek z okolic Zawoi zgodnie urządza sobie imprezę Baby na Babiej, poprzedzoną wspinaczką na tak zwanego lokalnie Diablaka. Jest wśród nich Baśka, policjantka, która próbuje się pozbierać po ostatnich trudnych przeżyciach oraz piękna, bogata i przebojowa Iza, córka posła, dla której był to również wieczór panieński. Po suto zakrapianej imprezie dochodzi do tragedii. Iza zostaje zamordowana. Sprawa trafia do mediów ogólnopolskich, Zawoja huczy od plotek i domysłów. Do sprawy zostaje przydzielona Baśka, która niedawno zmieniła miejsce pracy z komendy wojewódzkiej w Krakowie na komendę powiatową w Suchej Beskidzkiej.

Pięćdziesiąt lat wcześniej: Dla Haliny, wsiadającej razem z mężem do samolotu lecącego do Krakowa ta podróż ma być początkiem nowego życia. Jednak po niecałej godzinie marzenia i jej i wszystkich pozostałych pasażerów obracają się w pył. Na miejscu katastrofy, na północnych stoku Policy, na chwilę przed pojawieniem się milicji dochodzi do zdarzeń, które kładą się cieniem na życiu okolicznych mieszkańców przez kolejne pół wieku. Postępujące śledztwo krok po kroku wywiewa z gór echo tajemnic, które miały tam pozostać na zawsze. A ofiar jest więcej.

Irena Małysa – polska pisarka, z wykształcenia pedagog specjalny, przez kilka lat pracowała w hospicjum domowym dla dzieci, obecnie prowadzi własną firmę. Zakochana w folklorze. Mieszka z rodziną w malowniczej miejscowości pod Babią Górą. „W cieniu Babiej Góry” to jej debiut literacki.

Premiera: 27 stycznia 2021

 

Wydawnictwo Kobiece

 

Ana Johns KOBIETA W BIAŁYM KIMONIE

Poruszająca powieść, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami Czytelniczy wybór Klubu Książki BBC RADIO 2 Japonia, 1957. Zaaranżowane małżeństwo siedemnastoletniej Naoko Nakamury zapewniłoby jej odpowiedni status rodzinny w tradycyjnej społeczności japońskiej. Ona jednak zakochuje się w przypadkowo napotkanym marynarzu, Amerykaninie, którego poślubienie oznaczałoby dla niej hańbę i odcięcie od rodziny. Nagle dziewczyna staje wobec niewyobrażalnie trudnych wyborów, które niosą ze sobą konsekwencje na całe życie. Stany Zjednoczone, współczesność. Dziennikarka Tori Kovač natrafia na list, który kwestionuje wszystko, co dotąd wiedziała o swojej najbliższej rodzinie. Strzępki informacji, które przekazuje jej umierający ojciec nagle wywracają jej życie do góry nogami. Rozpoczyna rodzinne śledztwo i wyrusza w daleką podróż, aby stawić czoła prawdzie. Kobieta w białym kimonie to poruszający portret dwóch kobiet: jednej, rozdartej między tradycją a sercem i drugiej, poszukującej odpowiedzi na pytanie, czym naprawdę są dom i rodzina.

Ana Johns – amerykańska pisarka i dziennikarka, przez ponad dwadzieścia lat była dyrektorką a także właścicielką firmy działającej w obszarze sztuk kreatywnych. Jej literacki debiut Kobieta w białym kimonie (2019) okazał się międzynarodowym bestsellerem i został przetłumaczony na ponad dwadzieścia języków. Autorka pochodzi z Detroit, obecnie mieszka w Indianapolis. Tłumaczenie: Agnieszka Patrycja Wyszogrodzka-Gaik

Premiera: 20 stycznia 2021

 

Stéphane Garnier A WŁAŚNIE ŻE BĘDĘ SZCZĘŚLIWA!

Szczęście to Twój wybór. Możesz dokonać go właśnie teraz! Co by było, gdyby szczęście było wyłącznie Twoim WYBOREM? Gdyby wystarczyło wprowadzić pewne zmiany do swojej wizji świata by całkowicie odmienić życie? Ta książka, napisana przez francuskiego bestsellerowego pisarza, a w swoich zainteresowaniach i działaniach prawdziwego człowieka renesansu, udowodni Ci, że szczęście to decyzja, a nie zrządzenie losu i że warto wziąć je w swoje ręce. Autor strona po stronie, poczynając od delikatnych i zabawnych cytatów, przez te skłaniające do głębszej refleksji, zdradza recepty na bycie szczęśliwym. Zabiera Czytelników, śladami poetów i wielkich mędrców, w inspirującą i humorystyczną filozoficzną podróż. Daj się zaprosić do Szkoły Szczęścia, podpisz przygotowaną dla Ciebie umowę na szczęście, naucz się na nowo odkrywać proste radości dnia codziennego, wdrażać dobre nawyki, przyciągać pozytywne myśli, uwalniać się od niepokojów i frustracji by wreszcie z prawdziwą radością przeżywać swoje życie.

Stéphane Garnier – francuski pisarz i eseista, z wykształcenia inżynier dźwięku. Autor powieści, opowiadań, artykułów i tekstów humorystycznych. Miłośnik i znawca kotów, autor bestsellerowej serii książek „Żyć jak kot”. Pracował w wielu rozmaitych branżach, w tym jako stolarz, projektant stron internetowych, zarządca aktywów, kierownik projektów, księgowych i w wielu innych. Jest właścicielem pensjonatu Le Clos Doisneau w podparyskiej miejscowości Rambouillet, ukochanym miejscu słynnego fotografa Roberta Doisneau. Określa siebie jako potężnego obserwatora ludzkiego doświadczenia. Mieszka w Lyonie we Francji.

Premiera: 27 stycznia 2021

 

Wydawnictwo Albatros

 

KOPCIUSZEK I SZKLANY SUFIT – Laura Lane Ellen Haun 

Dawno, dawno temu żyła silna i zaradna młoda kobieta, na którą wołano Kopciuszek. Mieszkała ze złośliwą, roszczeniową i – powiedzmy to sobie głośno – przemocową macochą i dwiema rozwydrzonymi przyrodnimi siostrami…

Nie wiecie? Tak było!

Znane baśnie właśnie zyskały wymiar feministyczny.

Już dość – mamy dość uległych księżniczek! Pora na kobiety, które potrafią był prawdziwymi głównymi bohaterkami swoich własnych opowieści! Pora na to, by księżniczki wyszły z krainy baśni i zmierzyły się z życiem w realu!

Mulan odnosi sukcesy w wojsku, ale gdy dowiaduje się, że zarabia mniej niż inni kapitanowie, wypowiada własną wojnę… Wendy uczy się, by nigdy nie ufać mężczyźnie, który co noc puka w jej okno… A książę od Śpiącej Królewny dowiaduje się, czym jest świadoma zgoda.

W tej złośliwości tkwi mądrość, która zmienia nasze czasy! Dowcipne parodie klasycznych baśni przynoszą nowoczesne znaczenie słów „Długo i szczęśliwie” – takie, w którym obie strony są sobie równe.

Bo wiecie co? Całowanie nieprzytomnej kobiety nigdy nie powinno mieć miejsca. I wiecie co jeszcze? Wyjściem z ubóstwa nie jest poślubienie bogatego księcia. ANI noszenie delikatnego obuwia. A w ogóle to dlaczego od kobiety mieszkającej z siedmioma facetami oczekuje się gotowania, sprzątania i prania?

Baśnie z naszego dzieciństwa wymagają remake’u! Laura Lane i Ellen Haun go zrobiły. Dowcipna, ostra jak brzytwa interpretacja najsłynniejszych historii pokazuje Disneyowi, gdzie jego miejsce.

Choć książka kierowana jest do dorosłej publiczności, która zna oryginalne wersje, sprawdzi się także jako książka dla młodszych czytelników w stylu „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” czy „Damy, dziewczyny, dziewuchy” Anny Dziewit-Meller. W klimacie najlepszych żartów ze „Shreka”!

Komentarze