full screen background image

Zbliżenia – Babcia Gąska, Mama GęśMałgorzata Pawlak, witam w kolejnym magazynie literackim Zbliżenia. Dziś Marta Trojanowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu poleca książki dla dzieci – Mama Gęś Małgorzaty Strzałkowskiej oraz Babcia Gąska i przyjaciele

Małgorzata Strzałkowska – Mama Gęś

Po raz pierwszy ponad trzydzieści wierszyków z nieprzebranej skarbnicy Mamy Gęsi (Mother Goose) trafia do polskich dzieci w wersji spolszczonej. Wyboru utworów i ich literackiego przekładu dokonała znakomita poetka Małgorzata Strzałkowska. Te popularne w krajach angielskojęzycznych rymowanki (np. „Baa, Baa, Black Sheep”, „Pussy Cat, Pussy Cat”, „Little Miss Muffet”, „Little Jack Horner” czy „Humpty Dumpty”) powstały na przestrzeni kilku stuleci i często, czego większość z czytelników nawet nie podejrzewa, łączą się z nimi niezwykłe miejsca i tajemnicze, dawno zapomniane historie. Dotarcie do nich wymagało od autorki niekiedy iście detektywistycznej pracy, której efekty zadziwią nie tylko najmłodszych.

UWAGA! KONKURS!

Tydzień temu ogłosiłam konkurs. Niestety nie przyszła żadna odpowiedź. Zatem dziś go ponawiam.

Do wygrania będą książki. Otrzymają je dwie pierwsze osoby, które prawidłowo odpowiedzą na zadanie konkursowe:
– Wymień jedną książkę napisaną przez Krzysztofa Domaradzkiego. Dodam, że podpowiedź jest na samym początku poprzedniej audycji.
Odpowiedzi należy nadsyłać na adres: m.pawlak@radioradom.pl. Zwycięzców poznamy za tydzień.

Komentarze