Zbliżenia – Gorsza i Nieznajomi„Gorsza”, „Nieznajomi”, wiosna literacka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu – o tym dziś m.in. w magazynie literackim Zbliżenia

Dziś opowiem Wam o 2 książkach, których tematyka jest nieco podobna. A dlaczego? W obu mamy do czynienia ze znęcaniem się nad człowiekiem i zemstą osoby, która była ofiarą.

„Gorsza” Jarosława Czechowicza została wydana w kwietniu 2021 roku przez wydawnictwo Czarna Owca.

 

Z okładki książki „Gorsza”

Trzy kobiety. Dwanaście godzin. Któraś z nich musi odpowiedzieć za to, co zrobiła.

Magda prowadzi zwyczajne życie. Mieszka w przytulnym domu w Krakowie, pracuje w komunikacji miejskiej, wolne chwile spędza, jeżdżąc na ukochanym motorze. Pozorny spokój zakłóca jedno spotkanie, po którym Magda nie może dojść do siebie. A potem jeszcze jedno. I kolejne…

Gdy Magda spogląda w oczy kogoś, kogo miała nadzieję już nigdy nie zobaczyć, pozorny spokój znika. Zagłuszane koszmary i traumy uderzają ze zdwojoną siłą. Przerażona tym, co drzemie w głębi jej umysłu, Magda musi podjąć decyzję, od której zależeć będzie nie tylko jej życie.

Jarosław Czechowicz, pisarz i recenzent, powraca z porywającym i niepokojącym thrillerem psychologicznym. Żeby wstrząsnąć czytelnikiem, bierze na warsztat doświadczenia bolesne i boleśnie powszechne. Bo to wszystko wciąż dzieje się na nowo.

 

Dziękuję wydawnictwu Czarna Owca za egzemplarz recenzencki.

 

Kolejną książka, która również pokazuje czym jest znęcanie się nad innym i chęć zemsty ofiary są „Nieznajomi” C.L. Taylor.

 

„Nieznajomi” C. L. Taylor została wydana w lutym 2021 roku przez wydawnictwo Albatros.

 

Z okładki książki „Nieznajomi”

Troje zwykłych ludzi, którzy nie mają pojęcia, że jest ktoś czwarty.
Ktoś, kto wciągnie ich w swój misterny morderczy plan.
A może znajdą się w nim przypadkowo?

Ursula, żyjąca z poczuciem, że to przez nią zginął jej ukochany, próbuje ratować maltretowaną przez męża kobietę.

Alice najwyraźniej nie ma szczęścia w miłości – z chwilą gdy poznaje nowego mężczyznę, ktoś zaczyna ją prześladować. A może to właśnie on za tym stoi?

Gareth wciąż wierzy w odnalezienie zaginionego przed laty ojca, zwłaszcza kiedy do domu zaczynają przychodzić dziwne kartki pocztowe.

Tych troje się nie zna. Choć ich drogi przecinają się w mieście, w którym ostatnio znikają ludzie, pozostają sobie obcy… Aż do pewnego wieczoru, kiedy razem znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. I będą musieli połączyć siły, żeby przeżyć.

 

Dziękuję wydawnictwu Albatros za egzemplarz recenzencki.

 

Radomska Wiosna Literacka – 13-15 maja

Dziś rozpoczyna się 43 Radomska Wiosna Literacka organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu. Do 15 maja książnica zaprasza na spotkania autorskie ze znanymi pisarzami.

 

PROGRAM

13 maja, godz. 17.30 odbędzie się spotkanie z Aleksandrą Zielińską – autorką m.in. nominowanej go Nagrody Gombrowicza książki „Bura i szał”. Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 130

14 maja, godz. 10.30 – spotkanie dla najmłodszych ze znaną ilustratorką Marianną Oklejak, autorką m.in. autorskiej książki „Cuda wianki”. Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A

14 maja, godz. 17.00 – spotkanie z Cezarym Harasimowiczem, autorem m.in. głośnej „Mirabelki” oraz książki wspomnieniowej „Saga, czyli filiżanka, której nie ma”. Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12

 

15 maja, godz. 17.00 – promocja książki Marcina Kępy „Trójkąt niebezpieczeństwa”. Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12.

 

Pamiętajcie również o konkursie „17 sylab wolności”. Szczegóły znajdziecie na naszej radiowej stronie i na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

Komentarze