Zbliżenia – Grzegorz RakGrzegorz Rak, pisarz ze Skarżyska-Kamiennej, jest dziś gościem w magazynie literackim Zbliżenia

Miłość w Rzeczniowie, Fotografia, to tylko niektóre tytuły powieści jakie napisał i wydał Grzegorz Rak. Autor napisał również kilka opowiadań. Pracuje już nad kolejnymi opowiadaniami. Jedno z nich powstało na Boże Narodzenie. Teraz dostaje nowe szlify. Zbiór opowiadań ukaże się jesienią.

W czerwcu tego roku jego opowiadanie zatytułowane „Nareszcie w domu” wygrało konkurs na opowiadanie pod hasłem „Tak widzę świat, tak go czuję – rzeczywistość w obliczu zagrożenia” zorganizowanym przez Wojewodę Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza i jedną z kieleckich rozgłośni radiowych.

Opowiadanie „Nareszcie w domu” zostało wybrane spośród 235 prac, które nadesłano z różnych stron Polski a nawet zagranicy. Literat otrzymał nagrodę główną – 5 tysięcy złotych oraz Złote Pióro Wojewody.

Obecnie pisarz pracuje nad nową powieścią zatytułowaną „Dworek”.  – „Dworek” będzie powieścią, która sięgnie znacznie głębiej. Dotknie ludzkich motywacji, tego, co dzieje się w naszym pokoleniu oraz tego, jak sytuacje z przeszłości oddziałują na obecne życie – zapowiada pisarz.

Małgorzata Pawlak – zapraszam do wysłuchania rozmowy.

Fot. archiwum prywatne Grzegorza Raka

KomentarzeCLOSE
CLOSE