Zbliżenia – I. Krasińska – Najlepsza przyjaciółka„Najlepsza przyjaciółka” to książka, o której dziś powiemy w magazynie literackim Zbliżenia

„Najlepsza przyjaciółka” została wydana w lutym 2019 roku przez wydawnictwo Czwarta Strona. O powieści mówi sama autorka – Izabela Krasińska.

Mam nadzieję, że z chęcią sięgniecie po tę książkę. Już za kilka miesięcy (jeszcze w tym roku) ukaże się jej kontynuacja.

Opis z okładki

Asia i Kuba są szczęśliwą parą, która planuje wspólną przyszłość. On jest towarzyski i przebojowy, ona – raczej introwertyczna i skryta. Dlatego gdy dziewczyna na lekcjach francuskiego poznaje Elwirę, Jakub uznaje to za dobry znak. Kobiety szybko przypadają sobie do gustu i nawiązują głęboką relację pełną zaufania. Asia zaczyna spędzać z przyjaciółką coraz więcej czasu. Jednocześnie zauważa, że jej relacje z Jakubem są coraz bardziej napięte. Na szczęście kobieta ma bratnią duszę, która zawsze ją pocieszy i znajdzie rozwiązanie każdego problemu.

Wystawa w filii nr 6 MBP

W poniedziałek, 2 marca w filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, zostanie otwarta wystawa „Dzieje złotego”.

„Dzieje złotego” to wystawa prezentująca przeobrażenia polskiej waluty od XVI do XX wieku. Pokazuje jak zawiłe były losy pieniądza na ziemiach polskich. Historia polskiej waluty ukazuje, jak ważna dla rozwoju państwa jest odpowiednia polityka monetarna.

 

Komentarze