Zbliżenia – Maciej SiembiedaMaciej Siembieda był bohaterem „Tajemniczego spotkania autorskiego” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu

Spotkanie odbyło się w piątek, 24 września, w Browarze Saskich. Miałam przyjemność je poprowadzić. Dziś zapraszam na rozmowę z autorem, jaką nagrałam po zakończonym spotkaniu.

Tajemnicze spotkanie autorskie

Rozmowę przeprowadzoną z Maciejem Siembiedą podczas „Tajemniczego spotkania autorskiego” można wysłuchać w dźwięku poniżej.

O autorze:

Maciej Siembieda – urodził się 28 kwietnia 1961 r. w Starachowicach. Polski pisarz i reportażysta, trzykrotny laureat „polskiego Pulitzera”, czyli nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w kategorii reportaż.

Od trzydziestu lat prowadzi dziennikarskie śledztwa historyczne. Publikował m.in. w paryskiej „Kulturze”, „Polityce”, „Odrze” i „Tygodniku Kulturalnym”.

Tajemnicy obrazu Jana Matejki „Chrzest Władysława Warneńczyka” poświęcił kilkanaście lat badań. Powieść „444” (2017) jest ich rezultatem, łącząc prawdę historyczną z fikcją literacką, których granice są nie do rozpoznania.

Napisał ponadto powieści: „Miejsce i imię” (2018) oraz „Gambit” (2019), „Wotum” (2020).

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna

Komentarze