Zbliżenia – Mama! Please, please, please„Mama! Please, please, please” to książka dla dzieci, o której dziś rozmawiamy w magazynie literackim Zbliżenia

Gośćmi audycji są Vanessa Dewig, Kimba Kerner – autorki książki oraz Urszula Malmon z American Corner w Radomiu.

Książka „Mama! Please, please, please” skierowana jest do dzieci w wieku do lat 12. To urocza historia młodego chłopca i jego psa. Historia miłości między człowiekiem, a zwierzęciem, którą przygotowały dwie niezwykłe i wrażliwe dusze: Vanessa DeWig (tekst), Kimba Kerner (ilustracje).

O autorkach:

Autorka, Vanessa DeWig, pochodzi z Chicago, USA. Jest absolwentką antropologii na Uniwersytecie Chicagowskim, a obecnie uczy języka angielskiego warszawskiej w szkole podstawowej. Od 2009 roku mieszka w Polsce, gdzie wiedzie szczęśliwe życie wraz ze swoim synem Evanem. Vanessa jest osobą kreatywną, otwartą na wszelkie dziedziny sztuki, która z wielką pasją angażuję się w ciekawe projekty artystyczne. Marzy by kontynuować pisanie książek, które przynoszą radość i rozwijają twórczą wyobraźnię dzieci.

Kimba Frances Kerner pochodzi z Filadelfii, USA. W 2008 roku ukończyła studia w Parsons School of Design w Nowym Jorku na wydziale Projektowania i Technologii. W 2017 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, odkrywając swoje zainteresowanie grafiką. Przedmiotem jej pracy doktorskiej jest w łączenie ceramiki z grafiką. W 2019 roku Kimba otrzymała 1 Nagrodę fundacji „Stypendia i Nagrody im. Tadeusza Kulisiewicza”. „MAMA! Please, Please, Please” jest drugą książką, którą zilustrowała.

KONKURS:

Do wygrania są 3 książki „Mama! Please, please, please”. Żeby je wygrać, należy odpowiedzieć na pytanie: Jakie 3 zwierzęta znajdują się w tej książce?

Wygrywają 3 pierwsze osoby, które wyślą poprawną odpowiedź na adres mailowy: m.pawlak@radioradom.pl

Komentarze