full screen background image

Zbliżenia – Marywil – ogień i czas. Ceramiczne dziedzictwo RadomiaMarywil – ogień i czas. Ceramiczne dziedzictwo Radomia – wystawę o takim tytule można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu. W magazynie literackim Zbliżenia o wystawie opowiada współautorka ekspozycji – Marta Trojanowska

Autorami wystawy Marywil – ogień i czas. Ceramiczne dziedzictwo Radomia są Marta Trojanowska z działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Tomasz Staniszewski.

Wystawa o radomskim Marywilu, pokazuje jego pasjonującą historię i wyjątkowej klasy wyroby. Jest to pierwsza taka wystawa o ikonie przemysłu Radomia, o fabryce, która przez sto lat była jednym z wiodących producentów płytek ceramicznych, wyrobów ogniotrwałych i kamionkowych w kraju i poza jego granicami.

Autorzy wystawy chcą napisać książkę o Marywilu. Dlatego zwracają się do radomian, którzy posiadają jakieś pamiątki po fabryce lub chcieliby opowiedzieć o swoich wspomnieniach związanych z tą fabryką, by się do nich zgłaszali.

 

 

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu, fb – Radomskie posadzki

Komentarze