Zbliżenia – Nieodpowiednia chwila – J. Harrow„Nieodpowiednia chwila”, Bookujemy-Radom, a także nowości wydawnicze – o tym dziś w magazynie literackim Zbliżenia

„Nieodpowiednia chwila” autorstwa” J. Harrow została wydana w marcu 2021 roku przez wydawnictwo Zysk i spółka.

Z okładki:

Czy można być szczęśliwym kosztem innych?

Czy można kochać więcej niż jedną osobę?
Po wypadku Daniel dochodzi do siebie; on i Eve są wreszcie razem. Niestety nic nie trwa wiecznie. Niespodziewanie pojawia się Alice, była dziewczyna Daniela. Kiedy przeszłość przypomina o sobie, oboje są zmuszeni dokonać wyboru i podjąć decyzje, które nie dotyczą już tylko ich dwojga. Zaczynają nowe życie z dala od siebie.
Eve postanawia wyjechać. Zatrzymuje się u dawno niewidzianej cioci na wybrzeżu. W jej życiu pojawia się inny mężczyzna. Dziewczyna na nowo odkrywa siebie, poznaje ciepło, jakie daje rodzinny dom. Sielanka nie trwa jednak długo. Śmierć i kłamstwa zmieniają wszystko.

J. Harrow to autorka świetnie przyjętych przez czytelników powieści: Nieodpowiednia dziewczyna (2020) i Pozerka (2020).

Dziękuję wydawnictwu Zysk i spółka za egzemplarz recenzencki.

 

BOOKUJEMY-RADOM

 

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w grze miejskiej – Bookujemy Radom!

Gra miejska rozpoczyna Tydzień Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem „Znajdź mnie w bibliotece”.

W grze książki będzie jednak można odnaleźć w całym mieście.

W dniach 8-9 maja (sobota-niedziela) na radomian będzie czekać łącznie 40 książek, ukrytych w przestrzeni miejskiej.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będą mogli zdobyć jedną z dwudziestu nowości wydawniczych. Jak do nich trafić? Trzeba rozwiązać krótką zagadkę wskazującą lokalizację ukrytej książki.

Zagadki zostaną opublikowane w mediach społecznościowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu (Facebook i Instagram) w sobotę i niedzielę, punktualnie o godz. 12.

W grze może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu.

Znalezione książki oczywiście należą do radomian.

Jest jednak warunek. Osoby, które znajdą książkę muszą umieścić jej zdjęcie w wydarzeniu Bookujemy Radom!

– Dzięki temu, będziemy mogli poinformować pozostałych uczestników gry o aktualnie dostępnych tytułach, które wciąż można odnaleźć w przestrzeni miejskiej. Niebawem opublikujemy listę konkretnych tytułów, które będzie można odnaleźć zarówno w sobotę, jak i w niedzielę – mówi Paulina Siwecka z działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

Aktywnym uczestnikom gry, którym mimo wszystko nie uda się odnaleźć książek, organizatorzy planują przyznać dodatkową pulę nagród. Trafią one do osób, które zrelacjonują na swoich profilach w mediach społecznościowych akcję poszukiwania książek i oznaczą ją hasztagiem #BookujemyRadom

Nowości wydawnicze

 

Zysk i spółka

„Dziewczyna z fotografii” – Anna Olszewska

Czy jedno zdjęcie może zmienić wszystko?

Natasza była świetnie zapowiadającą się baletnicą, kiedy zdarzył się wypadek. Okaleczona fizycznie i psychicznie musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
Luka jeszcze rok wcześniej miał wszystko – asystował w pracowni cenionego paryskiego fotografa i był zakochany w dziewczynie, która nie widziała poza nim świata. Jeden wieczór sprawił, że stracił i pracę, i miłość.

Kiedy Natasza wsiada do samolotu lecącego do Paryża, ścieżki tych dwojga przecinają się po raz pierwszy. Wszystko wskazuje na to, że to jedynie przelotna znajomość, ale los chce inaczej. W paryskim mieszkaniu Natasza znajduje list stanowiący zaproszenie do gry, w którą grała z rodzicami w każde urodziny. Natasza podejmuje wyzwanie i przemierza miasto w poszukiwaniu kolejnych wskazówek. W jednym z miejsc, w którym rodzice pozostawili kolejną kopertę, Natasza ponownie spotyka Lukę. Czy poszukujący idealnej modelki Luka będzie potrafił dostrzec w niej to, co kryje się pod bliznami? Czy Natasza będzie potrafiła się otworzyć?

 

Replika

Dorian Zawadzki – Napisz mi jak zabić

Podczas tego śledztwa będzie trzeba nagiąć wiele przepisów…

Śląska prowincja. Na wiejskiej polanie zostają odnalezione zwłoki poczytnego autora kryminałów. Wcześniej został uprowadzony z własnego domu, a jedynym świadkiem zajścia jest żona pisarza, znaleziona w sypialni – poturbowana i skuta kajdankami.

Sprawa zostaje przydzielona utalentowanej i niezwykle ambitnej podkomisarz Laurze Szumskiej, która nie może pogodzić się z faktem, że wbrew własnej woli oddelegowano ją z Warszawy do komendy powiatowej w Myszkowie. Do współpracy zostaje jej przydzielony komisarz Olgierd Kot, cieszący się uznaniem śledczy, który coraz częściej miewa myśli samobójcze.

Oboje funkcjonariuszy różni wszystko, ale żeby znaleźć zabójcę będą musieli stanąć ramię w ramię. Niebawem spokojny, urzekający pięknem krajobraz stanie się dla nich miejscem, w którym przyjdzie im się zmierzyć ze złem w ludzkiej skórze…

Świetnie skonstruowana intryga i doskonale nakreśleni bohaterowie to znaki szczególne thrillera Napisz mi jak zabić. Dorian Zawadzki po raz kolejny udowadnia, że jest prawdziwym mistrzem w budowaniu napięcia!

Prószyński i s-ka

Upadek milionera – Iza Frączyk i Jagna Rolska

Niespodziewane kłopoty oraz nabierająca tempa kryminalna intryga sprawiają, że nasi bohaterowie muszą w pośpiechu opuścić Polskę. Kefalonia – malownicza grecka wyspa – gwarantuje bajkowe widoki i cudowny klimat, ale jednocześnie funduje codzienną walkę o przetrwanie. Pobyt na obczyźnie dostarcza wielu rozterek i trosk, przy okazji ucząc, jak wygląda prawdziwe życie i co tak naprawdę się liczy.

Czy Danka, Emil i Marek dojdą do porozumienia? A może na ich drodze stanie ktoś jeszcze?

W kontynuacji bestsellerowej powieści „Kaprys milionera” dalsze przygody bohaterów dowodzą, że nic w życiu nie jest dane raz na zawsze.

Akcja porywa czytelnika od pierwszych stron.

Komentarze