Zbliżenia – Njama problem! – Marta GajęckaMarta Gajęcka, autorka książki „Njama problem! Bułgarska przygoda” jest dziś gościem magazynu literackiego Zbliżenia

Marta Gajęcka to z wykształcenia i zamiłowania bułgarystka. Pasjonatka podróżowania, bushcraftu i urban exploringu.

Z moim gościem rozmawiałam o tym, czym urzekła ją Bułgaria, o nietypowych zwyczajach tego kraju, a także o zasadzkach jakie czekają na turystów w Bułgarii. Zapraszam do wysłuchania rozmowy – Małgorzata Pawlak.

Njama problem!

Njama problem! Bułgarska przygoda została wydana we wrześniu 2020 roku przez Wydawnictwo Po Godzinach.

Z okładki:

Książka o Bułgarii. O podróżach po jej krańcach, o bułgarskiej mentalności, kulturze, tradycjach i zwyczajach. Autorka z bezwarunkową miłością opisuje swoje ukochane Wielkie Tyrnowo, w którym miała przyjemność spędzić kilkanaście miesięcy. Podkreśla, jak bardzo urzeka ją życzliwość, dobre serce i gościnność Bułgarów.(…)

Relacja podróżnicza przeplatana jest opowieściami o spotkania z lokalnymi mieszkańcami, humorem i ciekawostkami. Idealna pozycja dla każdego, komu jest bliska Bułgaria, a także dla kogoś, kto kocha podróże za niewielkie pieniądze oraz ma ochotę na bałkańską przygodę.

Spotkanie autorskie

W czwartek, 8 października w The Hedonist Coctail Bar odbędzie się spotkanie autorskie z Martą Gajęcką.

Podczas spotkania będzie promowana jej książka „Njama problem! Bułgarska przygoda”. Będzie też można obejrzeć pokaz multimedialny zdjęć z przygód autorki.

Spotkanie poprowadzi Dariusz Wróbel.

Komentarze