Zbliżenia – Rok magicznego myślenia„Rok magicznego myślenia”, narodowe czytanie i warsztaty literackie – o tym dziś w magazynie literackim Zbliżenia

Książka „Rok magicznego myślenia” autorstwa Joan Didion została wydana przez Grupę Wydawniczą Relacja w czerwcu tego roku. Poleca ją Przemysław Czaja, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

Z okładki:

„Rok magicznego myślenia” to przejmująca opowieść wybitnej amerykańskiej dziennikarki i eseistki o żałobie po śmierci męża i chorobie córki.

Joan Didion z ogromną uważnością przypatruje się najbardziej granicznym doświadczeniom w swoim życiu, analizując własne uczucia i reakcje, a jej piękna i precyzyjna narracja dotyka uniwersalnego znaczenia tych doświadczeń.

„Rok magicznego myślenia” został wyróżniony prestiżową National Book Award, otrzymał również nominację do Nagrody Pulitzera oraz National Book Critics Circle Award. Książka jest wymieniana pośród stu najważniejszych pozycji, które trzeba przeczytać w życiu.

Narodowe Czytanie

„Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, to książka jaka w tym roku będzie prezentowana podczas Narodowego Czytania.

W samym Radomiu akcja zostanie przeprowadzona w sobotę, 4 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul Piłsudskiego 12.

W programie:

  • Inscenizacja wybranych fragmentów dramatu przez uczniów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.
  • Czytanie wybranych scen „Moralności pani Dulskiej” przez zaproszonych gości (Prezydent Miasta Radomia, Kolegium Prezydenta Miasta Radomia, Dyrektorzy radomskich instytucji kultury, Czytelnicy).
  • Prezentacja ciekawostek związanych z Gabrielą Zapolską i jej dramatem (m.in. fragmenty listów, zapisków, głównie z czasów pisania dramatu, pierwszych recenzji).

Czytelnicy zainteresowani czynnym udziałem w Narodowym Czytaniu „Moralności pani Dulskiej” mogą wysłać zgłoszenia na adres e-mail: promocja@mbpradom.pl

Narodowe Czytanie odbędzie się również w bibliotekach powiatu radomskiego, m.in. w Pionkach, Skaryszewie, Wolanowie czy Iłży.

Warsztaty literackie dla dorosłych i młodzieży

Kozienicki Dom Kultury zaprasza dorosłych i młodzież na jednodniowe warsztaty literackie, które poprowadzi Karolina Pisarska.

Warsztaty adresowane są do osób piszących poezję, prozę. Należy przynieść maksymalnie trzy własne wiersze (różnorodne stylistycznie i tematycznie), a piszący prozę powinni przynieść jedno krótkie opowiadanie (teksty do analizy).

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są mailowo do 8 września do godz. 20 lub do wyczerpania limitu miejsc osobiście w punkcie informacji KDK lub internetowo przez „Strefę Zajęć”.

Prace, które chcecie przynieść na zajęcia w formie .pdf należy wysłać na adres: halina.korynska@dkkozienice.pl również do 8 września. Same warsztaty odbędą się 11 września.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Kozienickiego Dom Kultury.

Komentarze