full screen background image

Zbrodnia z Lisowa umorzonaJest prawomocne orzeczenie sądu w sprawie usiłowania zabójstwa. Chodzi o żołnierza z Lisowa koło Radomia, który zaatakował siekierą swoją ciężarną żonę. Postępowanie umorzono, bo w chwili popełnienia tego czynu uznano go za całkowicie niepoczytalnego

Zabił dziecko i próbował żonę, a teraz został uniewinniony – mowa o żołnierzu z Lisowa koło Radomia, który we wrześniu ubiegłego roku zaatakował siekierą ciężarną współmałżonkę. Sąd Okręgowy w Radomiu przychylił się do opinii biegłych psychiatrów, którzy stwierdzili, że 34-letni wówczas Paweł L. w chwili popełnienia tego czynu był niepoczytalny i z uwagi na brak winy nie popełnił tego przestępstwa – tłumaczy sędzia Arkadiusz Guza, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Radomiu.

Przypomnijmy, zawodowy żołnierz 18 września 2019 roku w Lisowie zaatakował siekierą swoją ciężarną żonę. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do jednego z radomskich szpitali. Dziecka nie udało się uratować. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa żony i zabójstwa nienarodzonego dziecka. Finalnie sąd umorzył postępowanie, od końcowego postanowienia nikt się nie odwołał.

Sąd wobec Pawła L. zastosował środek zabezpieczający w postaci pobytu w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Tam mężczyzna będzie poddawany okresowym badaniom, które zadecydują o długości jego pobytu w placówce.

W chwili obecnej Sekcja Wykonawcza Wydziału Karnego ustala miejsce zakładu psychiatrycznego, do którego trafi Paweł L.

Komentarze