full screen background image

Zdrowa i zupełnie za darmo – wodopoje w mieścieW Radomiu są już dostępne pierwsze wodopoje, z których mogą korzystać mieszkańcy oraz ich czworonożni przyjaciele.
Pierwszy wodopój pojawił się przed Urzędem Miejskim. Kolejne stanęły przy ul. Moniuszki oraz przy klasztorze ojców Bernardynów. Ze specjalnie zamontowanych dystrybutorów mogą korzystać zarówno mieszkańcy Radomia, jak i ich zwierzęta.
Pomysł na wodopoje jest odpowiedzią na fale upałów, które panują w okresie letnim w mieście.
– Wodopoje to źródło dobrej i czystej wody, z której mogą korzystać mieszkańcy na co dzień. To sposób na szybkie zaspokojenie pragnienia. Jest to szczególnie ważne w momencie, gdy wszystkie sklepy są zamknięte – tłumaczył Wiceprezes Zarządu Wodociągów Miejskich Jakub Kolecki.
Wodopoje są programem pilotażowym. Jeśli ta inicjatywa spodoba się Radomianom to istnieje szansa, że pojawią się kolejne dystrybutory w innych częściach miasta.
– Nie tylko chcemy pomóc Radomianom i ich zwierzętom podczas upalnych dni, ale chcemy także propagować naszą dobrą wodę – dodał wiceprezes.
Wodopoje są całoroczne. Na zimę zostaną zabezpieczone przed ewentualnym zamarznięciem.
Radomianie zgodnie twierdzą, że pomysł wodopojów dla ludzi i zwierząt jest bardzo dobry. Niestety, nie wszyscy mieszkańcy wiedzą, że taka inicjatywa powstała w mieście.

Komentarze