full screen background image
Search

Zespół Bodo w Amfiteatrze


Nauka fokstrota, swingu i walca, koncert zespołu Bodo oraz dancing w stylu lat międzywojennych – to propozycja Amfiteatru na najbliższe dni

Na początek szybki kurs tańca dla wszystkich

Zanim zabrzmią porywające rytmy tanecznej nocy w stylu lat 20. i 30. z Miejską Partyzantką Geriatryczną, radomianie będą mieli niepowtarzalną okazję opanować podstawowe kroki tańca. – Proponujemy bezpłatną, błyskawiczną naukę kroków swingu, walca i fokstrota z doświadczonymi trenerami tańca, Małgorzatą Czarnecką lub Piotrem Czarneckim ze studia Scent Of Dance. Będzie to swoiste pogotowie taneczne – mówi Katarzyna Wiśniewska, rzecznik Amfiteatru.

Warsztaty taneczne (dwa godzinne spotkania) odbędą się 17 i 18 stycznia o godz. 19. Wtedy to poznamy od zera podstawowe ruchy w tańcu, nauczymy się utrzymywać odpowiednią postawę ciała i damy się ponieść muzyce. Na kurs jest wstęp wolny ale obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 667 – 901 – 900.

Warsztaty taneczne odbędą się w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.

Lata 20-te, lata 30-te…. koncert + dancing

Ponad 70 lat temu żył sobie dandys, który rozkochiwał w sobie kobiety, a mężczyzn przyprawiał o kompleksy – Eugeniusz Bodo. Z fascynacji jego osobowością i charyzmą zawiązał się zespół Bodo.

– Zespół Bodo to projekt muzyków polskiej sceny alternatywnej (m.in. z formacji Pustki, Płyny, Babadag, Stardust Memories, Hanimal, Letters From Silence), grający nieoczywiste wersje piosenek z filmów XX-lecia międzywojennego. Po koncercie będziemy bawić się w klimacie lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Muzykę zaserwuje Miejska Partyzantka Geriatryczna – dodaje Katarzyna Wiśniewska.

Rzeczniczka Amfiteatru zachęca by się również przebrać w stylu z epoki. – Fale na włosach, małe kapelusiki z opuszczonym rondem, czy też opaski we włosach, które – według najmodniejszych ówczesnych trendów – powinny być czarne i błyszczące. Oczy malujemy tak, by wyglądały na smutne. Najmodniejszy makijaż to przydymiona powieka, usta małe i ciemne. Luźne sukienki, tzw. cherstonówki czyli sukienki-koszulki, na wieczór długie suknie z głębokim dekoltem na plecach. Wachlarze z piór, długie sznury pereł. Hafty, koronki, frędzle. Dla panów – fraki, kamizelki, koszule ze sztywnym gorsetem, muszki, czarne lakierki i cylindry – mówi Katarzyna Wiśniewska.

Koncert zespołu Bodo odbędzie się w piątek, 19 stycznia w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1. Początek o godz. 20.

KomentarzeCLOSE
CLOSE