Zielone światło dla dokończenia RCS-uKrajowa Izba Odwoławcza utrzymała w mocy rozstrzygnięcie przetargu na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu

Odwołanie do KIO złożyła firma Betonox Construction Sopot S.A., która nie zgadzała się z wynikiem przetargu, w którym zwyciężyło konsorcjum firm Erekta Budownictwo/Interiors Karolina Pawlak. Izba oddaliła odwołanie w zakresie wszystkich zarzutów nieuwzględnionych przez zamawiającego.            – Bardzo się cieszę z takiego rozwiązania – mówi prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Jak zaznacza Witkowski, jeśli wykonawca odda budowę w krótszym terminie, to umowa przewiduje również szybszą zapłatę za prace.

Jak powiedziała Radiu Radom Katarzyna Prowadzisz, rzecznik prasowy Krajowej Izby Odwoławczej, od każdego wyroku izby przysługuje możliwość odwołania w ciągu 7 dni od momentu otrzymania wyroku sądu wraz z uzasadnieniem. W tym konkretnym przypadku do Sądu Okręgowego w Radomiu. Wyrok KIO umożliwia jednak podpisanie umowy z firmą, która wygrała przetarg.

KomentarzeCLOSE
CLOSE