full screen background image
Search

„ZIMNA WOJNA” – galeria zdjęć


Prezentujemy obszerną galerię zdjęć z filmu „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, nagrodzonego za najlepszą reżyserię na festiwalu w Cannes. Nowe dzieło laureata Oscara za film „Ida” w polskich kinach od 8 czerwca.

„Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Paweł Pawlikowski jest reżyserem i autorem  scenariusza „Zimnej wojny”. Napisał go wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim przy współpracy z Piotrem Borkowskim. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. Zdjęcia do filmu powstały między styczniem a sierpniem 2017 roku. Ekipa kręciła film w Polsce, we Francji i Chorwacji.

„Ten film emanuje niesamowitą energią, a Joanna Kulig błyszczy na ekranie. Jej występ jest tak porywający, że może stać się Jeanne Moreau naszych czasów”

Nick James, Sight & Sound

„Kulig tryska energią niczym młoda Jeanne Moreau. Jest siłą napędową tego filmu”

Tim Robey, Telegraph 4

„Pawlikowski jest lirycznym, tajemniczym filmowcem o zachwycającej wrażliwości wizualnej”

Steve Pond, The Wrap 

„Muzycznie doniosły i wizualnie porywający film. Epicka historia uwięzienia i ucieczki. Występy zespołów muzycznych są oszałamiające – wspaniale wyreżyserowane przez Pawlikowskiego i nakręcone przez operatora Łukasza Żala”

Peter Bradshaw, The Guardian

 „Piękny film. Muzyczna uczta”

Leslie Felperin, THR

„Owacyjnie przyjęty przebój festiwalu w Cannes. Ma w sobie echa La La Land

The Economist

„To jest love story. To jest melodramat. Taki melodramat, który ja porównałam do Casablanki

Grażyna Torbicka

„Urzekająco romantyczna, słodko-gorzka ballada”

Leslie Felperin, The Hollywood Reporter

„Wspaniała podróż w czasie, zrealizowana lirycznie i z werwą. Film, który rozpala wspomnienia z czasów świetności europejskiego kina Nowej Fali. Przywołuje na myśl wczesne prace takich reżyserów jak Milos Forman, Jiri Menzel i François Truffaut”

Geoffrey McNab, The Independent

„Kot jest elegancki i powściągliwy. Kulig jest jak rozkołysane wahadło. Całkowicie przykuwa uwagę, iskrzy emocjami, zmiennym nastrojem i magnetyzmem niczym młoda Jeanne Moreau, albo europejska wersja Jennifer Lawrence”

Guy Lodge, Variety

Foto: Łukasz Bąk

źródło: materiały prasowe

Komentarze