Zimny prysznic w Grodzisku Wlkp. Radomiak wysoko przegrywa z liderem

W meczu 21. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Radomiaka Radom przegrali w Grodzisku Wielkopolskim 0:3 z liderem – Wartą Poznań. Dla Zielonych było to pierwsze starcie o punkty w 2020 roku.

Na początek optyczną przewagę miała Warta. Już w 3. minucie dobrze w bramce Radomiaka zachował się debiutant, Cezary Miszta. W 7. minucie Zieloni powinni objąć prowadzenie: Makowski fantastycznie odebrał piłkę obrońcy gospodarzy, zagrał do Mikity, ale skrzydłowy naszego zespołu przegrał pojedynek „jeden na jeden” z Lisem – to była pierwsza 100% okazja Radomiaka!

W kolejnych minutach to Zieloni kontrolowali przebieg gry, a Warta próbowała kontr. W 18. minucie bramkarz ekipy z Poznania pewnie wyłapał próbę Abramowicza po rzucie rożnym. W 24. minucie mieliśmy duże zamieszanie pod bramką Radomiaka, ale Grudniewski w ostatniej chwili wybił piłkę daleko od bramki Miszty. Następnie Rybicki z pięciu metrów fatalnie się pomylił.

W 38. minucie kolejną dobrą akcję przeprowadził Abramowicz, ale Górski w polu karnym Warty nie zdołał oddać strzału. Po chwili gospodarze wyszli z kontrą, ale Miszta był na posterunku. Później więcej było walki w środku pola, aniżeli składnych akcji z obu stron, dlatego do przerwy w Grodzisku Wlkp. mieliśmy bezbramkowy remis.

Przez pierwsze minuty drugiej połowy, z boiska wiało nudą. W 52. minucie gospodarze objęli prowadzenie: krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie Janickiego i z bliskiej odległości Misztę pokonał Kieliba. Sześć minut później doszło do zamieszania w polu karnym Warty, ale ostatecznie po strzale Michalskiego dobrze zachował się Lis.

Radomiak w następnych minutach próbował, ale Warta dobrze się broniła i Zieloni nie mieli żadnej okazji. W 74. minucie Miszta dobrze interweniował po strzale Jakóbowskiego. Gospodarze przyspieszyli i Trałka miał w przeciągu kilku minut dwie dobre sytuacje, ale był nieskuteczny. W 81. minucie Warta podwyższyła prowadzenie: Janicki wykorzystał podanie na pustą bramkę Apolinarskiego i pokonał Misztę.

Jeszcze w 90. minucie debiutant Fundambu (oprócz niego pierwszy mecz w Radomiaku zagrali Miszta i Budziński) zagrał do Nowaka, ale napastnik Zielonych źle trafił w piłkę i nie zagroził bramce Lisa. Chwilę później próbowali jeszcze Mikita i Abramowicz, ale także byli nieskuteczni. Następnie Jaroch po zamieszaniu ustalił wynik meczu na 3:0 dla Warty… To był falstart Radomiaka w Grodzisku Wlkp.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z GKS Jastrzębie. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (7 marca) o godz. 15:00.

Warta Poznań – Radomiak Radom 3:0 (0:0)
Bartosz Kieliba 52, Robert Janicki 81, Gracjan Jaroch 90

Warta: 1. Adrian Lis – 7. Michał Grobelny, 5. Bartosz Kieliba, 16. Aleks Ławniczak, 3. Jakub Kiełb – 19. Mariusz Rybicki (65, 18. Jakub Apolinarski), 8. Krzysztof Danielewicz (73, 10. Adrian Laskowski), 6. Łukasz Trałka, 22. Robert Janicki (88, 9. Łukasz Spławski), 11. Michał Jakóbowski – 25. Gracjan Jaroch.

Radomiak: 1. Cezary Miszta – 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 55. Meik Karwot, 33. Dawid Abramowicz – 9. Leândro (79, 70. Merveille Fundambu), 7. Mateusz Michalski (68, 17. Marcin Budziński), 11. Michał Kaput, 10. Rafał Makowski, 77. Patryk Mikita – 22. Maciej Górski (62, 27. Damian Nowak).

Żółte kartki: Danielewicz, Trałka – Kaput, Jakubik.

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).