full screen background image
Search

Złote Gargulce przyznaneZa nami XXII Zamkowe Spotkania Teatralne o laur Złotego Gargulca. Nagrody powędrowały do teatrów w Turzym Polu i Wieliczce.

Szydłowieckim zamkiem zawładnęli miłośnicy teatru, a to za sprawą XXII edycji Zamkowych Spotkań Teatralnych o laur ZŁOTEGO GARGULCA – Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Teatrów Amatorskich. Udział w Spotkaniach wzięło 11 zespołów teatralnych z Polski.

Do zmagań konkursowych w kategorii teatrów dziecięcych stanęło siedem spektakli, każdy inny i na swój sposób wyjątkowy.

Zdaniem Jurorów – Jerzego Kaszuby i Andrzeja Płaty na ZŁOTEGO GARGULCA i nagrodę w wysokości 1 000 zł najbardziej zasłużyli sobie niesamowicie poetyccy i rozśpiewani aktorzy ze Szkolnego Teatru Lalki i Aktora w Turzym Polu, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. „O ŻEGLARZACH DŻAMBLACH” w reżyserii Renaty i Waldemara Kosmider.

Jury w tej kategorii przyznało również:

Dwie równorzędne I nagrody po 400 zł każda dla Teatru CHACHAHIHIHEHE
z Centrum Kultury w Piasecznie za spektakl pt. „SKRZYNECZKA Z BUKOWEGO DREWNA” oraz dla Teatru GRYMAS z Ośrodka Edukacji Teatralnej Aneta Adamska w Rzeszowie za spektakl pt. „PAMIĘTNIKI”

II nagrodę w wysokości 300 zł dla Teatru WYOBRAŹNI z Publicznej szkoły Podstawowej w Sycynie za spektakl pt. „TATO”

III nagrodę w wysokości 200 zł dla Teatru PACYNKA z Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem za spektakl pt. „DOMOWE DUCHY”.

W kategorii teatrów młodzieżowych zaprezentowało się pięć zespołów teatralnych. Wybór nie był łatwy, bo jak zaznaczyli Jurorzy poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki i wyrównany.

ZŁOTY GARGULEC’ 2017 i nagroda w wysokości 1000 zł tym razem powędrował z GRUPĄ TEATRALNĄ „ProjekT” do Wieliczki, ich spektakl pt. „LOVE PROJECT” w reżyserii Anny Gos zachwycił zarówno Jurorów jak i publiczność.

Dwie równorzędne I nagrody po 400 zł każda przypadły w udziale Teatrowi ŁUPS! z Centrum Kultury w Piasecznie za spektakl pt. „SEN NOCY LETNIEJ” oraz Teatrowi Poezji i Muzyki U RADZIWIŁŁA Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek w Szydłowcu za spektakl pt. „SERENADA”.

Konkursowe emocje zakończył recital kultowego artysty z kręgu poezji śpiewanej i piosenki literackiej Mirosława Czyżykiewicza, który zaprezentował prawie dwugodzinny koncert złożony ze swoich najbardziej znanych i najpiękniejszych pieśni, w nowych gitarowych aranżacjach.

Komentarze