full screen background image

Zmiany w kursowaniu pociągówWażna informacja dla podróżujących pociągami na linii Warszawa – Skarżysko-Kamienna. Od 13 lipca zmienia się rozkład jazdy tych pociągów. Zmiany spowodowane są przesunięciem terminu prac modernizacyjnych na odcinku Strzyżyna – Warka

Nadal będą kursowały pociągi, ale ich rozkład jazdy zmieni się. Tak jak do tej pory, nadal będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Strzyżyna-Radom.

Będą też zmiany w Warszawie

W związku z wymianą urządzeń sterowania ruchem kolejowym w stacji Warszawa Aleje Jerozolimskie w dniach 5-17 lipca wystąpią znaczne ograniczenia w ruchu pociągów:
• pociągi KM linii RL oraz pociągi SKM Warszawa linii S3 nie będą kursowały do stacji Warszawa Lotnisko Chopina i skończą bieg na stacji Warszawa Zachodnia;
• wybrane pociągi SKM Warszawa linii S2 zostaną skrócone do stacji Warszawa Zachodnia;
• pociągi KM rozpoczynające/kończące bieg w Piasecznie zostaną odwołane.

W związku z tym w dniach 5-17 lipca będzie obowiązywało honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w środkach komunikacji miejskiej uruchamianych przez ZTM Warszawa, na następujących zasadach:

Bilety KM (wszystkich rodzajów, do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane:

• w autobusach ZTM linii:
◦ 175 na odcinku Dw. Centralny – Lotnisko Chopina,
◦ 188 na odcinku Baleya – Lotnisko Chopina,
◦ 148, 331 na odcinku PKP Okęcie – Lotnisko Chopina,
◦ 228 na odcinku PKP Okęcie – Ośrodek Wojskowy,
◦ 709, 727 na odcinku Metro Wilanowska – PKP Piaseczno,
• w pociągach linii metra M1 na odcinku Centrum – Stokłosy,
• w autobusach i tramwajach kursujących ciągami pokrywającymi się z trasami ww. linii.

W pociągach lotniskowych będzie obowiązywać stałe honorowanie biletów ZTM i KM, wynikające z oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”.

W dniach 5-17 lipca 2019 roku ZTM Warszawa uruchomi kursy wariantowe (według zmienionej trasy) linii 175, która będzie kursować ze zwiększoną częstotliwością na trasie: LOTNISKO CHOPINA – Żwirki i Wigury – Benetta – Żwirki i Wigury – Krzyckiego – Raszyńska – Pl. Zawiszy – al. Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – CENTRUM (powrót: Marszałkowska).

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów oraz autobusów ZKA jest dostępny na stronie www.mazowieckie.com.pl, w zakładce: „Tabele rozkładów jazdy”.
Informacje można również uzyskać pod całodobowym numerem infolinii KM: (22) 364 44 44

Komentarze