full screen background image

Znamy sztab i drugoligową kadrę Czarnych RadomAndrzej Sitkowski poprowadzi drugoligowe rezerwy Czarnych Radom. Sztab szkoleniowy i zarząd Radomskiego Centrum Siatkarskie domknął niemal też kadrę na nowy sezon.

Trenera Andrzeja Sitkowskiego nie trzeba zbytnio przedstawić fanom radomskiej siatkówki. W ubiegłym sezonie z powodzeniem prowadził drużynę w Młodej Lidze. Oprócz sukcesów w Młodej Lidze, prowadził także juniorów oraz kadetów Czarnych Radom. Trener Sitkowski odpowiedzialny będzie również za przygotowania do mistrzostw Polski U-23. Najbliższym współpracownikiem Andrzej Sitkowskiego będzie Łukasz Staniewski, trener juniorów.

W kadrze znaleźli się Daniel Ostrowski, Wiktor Skwarek i Łukasz Zugaj, siatkarze z tzw. „złotej drużyny”, która w latach 2010 i 2011 zdobyła Mistrzostwo Polski juniorów, a w 2012 wywalczyła wicemistrzostwo kraju w tej kategorii. W sezonie 2016/2017 Daniel Ostrowski i Wiktor Skwarek występowali w drugoligowym zespole KKS Kozienice, zaś Łukasz Zugaj reprezentował Avii Świdnik. Oprócz gry Łukasz Zugaj będzie pełnił funkcję fizjoterapeuty, a Daniel Ostrowski odpowiedzialny będzie za jedną z grup naborowych.

Oprócz wyżej wspomnianych siatkarzy w drugiej drużynie Czarnych Radom zobaczymy: Dominika Bagniuka, Sebastiana Pałgana, Jana Czubińskiego, Mateusza Laskowskiego, Bartłomieja Wójcika i Jakuba Tyszko. W kadrze ponadto znaleźć się mają : Kamil Harabin, Michał Moniak, Krystian Kozłowski i Adam Leszczyński. Wszyscy w ostatnim sezonie łączyli grę w rozgrywkach juniorów z występami w Młodej Lidze. W składzie znaleźć ma się też Krzysztof Kowalski, kadet Olimpu Ostrołęka, który swoją siatkarską przyszłość wiąże z Radomiem.

Zespół rezerw Czarnych Radom przygotowania do drugoligowego sezonu rozpocznie 16 sierpnia. Pierwszym sprawdzianem dla podopiecznych Andrzej Siatkowskiego będzie turniej organizowany przez MOS Wola Warszawa na początku września.

Foto: wksczarni.pl

Komentarze