„Znane i nieznane kobiety nauki” w Kozienicach„Znane i nieznane kobiety nauki” – to tytuł wykładu online, na który zaprasza Kozienicki Dom Kultury

Wydarzenie odbędzie się w ramach inicjatywy ‘ Kobieto! Puchu marny! – czy aby na pewno’, czyli przedsięwzięcia, które otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu inicjatyw lokalnych, ogłoszonego przez KDK. Wykład wygłosi Joanna Piwońska a prelekcji towarzyszyć będą prezentacje teatralne młodzieży z I LO w Kozienicach – informuje Elwira Kozłowska, dyrektor domu kultury.

Pierwsze spotkanie w ramach tej inicjatywy odbyło się 12 października w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Wykład wygłosiła wówczas dr Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek. Ruszył wtedy również plebiscyt ‘ Wybieramy dziesięć kobiet najbardziej zasłużonych dla świata kultury i nauki’ – mówi Elwira Kozłowska.

Wykład dostępny będzie 29 października od godz. 11 na YouTube Kozienickiego Domu Kultury oraz na portalu Facebook. Plebiscyt potrwa do 28 października do godz. 21, a lista nominowanych kobiet dostępna jest na stronie internetowej KDK.

Komentarze